Avatar uživatele
zjentek

dostali jste někdy někde v ordinaci účtenku za regulační poplatek?

..nebo nějakej doklad, že jste tam nechali 30 kaček?
Doplňuji:
redy: příležitost ale dělá zloděje a jak se při svý důvěře k lidem znám, tak já bych jí na to řek „to aby sis to nestrčila do kapsy“ ..to by totiž libovolně mohla, né?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, redy, gagaga, marci1, Agneta, carpediem před 3398 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
carpediem

Ano dostávámm to skoro všude, pokud ne, tak si o ni řeknu a pečlivě si je schovávám, pro případ ☹ poučení z minulosti:-(((

Někde jsou automaty a z něj vyjede lístek dvojitý, jednu část si nechá lékař, druhou část ty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

Možná jednou, nebo 2×…ale běžně ho nedostávám a neříkám si o něj…
Doplňuji:
a kam si myslíš, že ty poplatky jdou?…zůstávají u doktora a započítavají se do obratu…ale pokud chtějí peníze od zdravotní pojišťovny, tak musí nahlásit, že tě ošetřili, jinak nedostanou nic…a to je jejich hlavní příjem, ne těch 30Kč…takže pak je lehce dohledatelné, kolik lidí za den prohlédli a kolik by měli mít z regulačních příspěvků peněz…a pak už záleží jen na lékaři, jestli mu těchpár ušetřených korun daně stojí za problémy s berňákem…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Všude, kde jsem si o potvrzení řekla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Nikdy jen jedinkrát sem si troufla o něj říct,a bylo mi řečeno od sestry — kčemu ti bude? A já neřekla nic, a ona — no vidíš…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Automaticky nikdy. Jednou jsem si o potvrzení řekla a dostala jsem ho bez řečí. Ale jasné je, že doktorům to jde do vlastní kapsy. Nebo lépe řečeno, už od Nového roku nepůjde. Tak jsem zvědavá, jestli se změní přístup péče doktorů ke mně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zpočátku zavedení poplatku jej vydávali automaticky, teď, pokud budeš chtít doklad o zaplacení regulačního poplatku, musíš si o něj říct. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

30 Kč tě vzrušuje, ale že tě lékař nepošle na kvalitní vyšetření protože se mu nevejdeš do limitu, tě nechává chladným ?
Jak jsem zde psal o tom PET CT, již dva lékaři z toho jeden primář mně řekli, že jsem udělal dobře, když jsem odešel od soukromého lékaře, protože ten by mně na PT CT nikdy neposlal. Také kvůli jeho penězům, protože přes dodržování limitů je placený od pojišťoven a ani tak velké limity nedostává. O tom, kde jde o peníze pro lékaře se nemluví ( výkony a pod.). Ještě když fungoval IZIP a bez problémů jsem se mohl podívat na výkony účtované na mé rodné číslo tak se mně panenky jen protáčely. To byl také hlavní důvod proč se IZIP zrušil. Bylo na lékaře moc vidět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Lékař není povinen vystavovat doklad o zaplacení regulačního poplatku ale musí ti ho dát na vyžádání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pusinka50

Ad mosoj: souhlasím s tebou. Já si nechala od své zdravotní pojišťovny vyjet roční seznam léků, co jsem kupovala a v seznamu byla i vyšetření lékařů, která si na mě napsali. Taky jsem se nestačila divit, jakou péči mi lékaři údajně věnovali, a na lékách mě pojišťovna okradla o 600 Kč, nevrátila mi nadlimit na koupené léky, které mě stály nad 5.000 Kč.. Těch pár stovek jsem tenkrát neřešila, příští rok mi dokonce pojišťovna poslala 500 Kč. Ale to bylo poprvé a naposledy a co když to udělá každému, na kolik si přijde??

před 3398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

zjentek já vím že bych měla, jenže u doktora sem vždycky úplně mimo ☹

před 3398 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek