Avatar uživatele
Zlatý

Dostali jste někdy něco úplně zdarma a nezištně?

Jestli ano, co to bylo? Myslím něco hmotného, ne jen dobrou radu.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, od ľudí ktorí, sami mali málo. Dodržiavali staroveký zákon: hosť do domu, boh do domu. Stalo sa to v období mojich "túlavých bôt" Prespala som vonku na terase na samote, kde som sa uchýlila premoknutá až pod kožu. Ráno, keď ma "objavili" domáci, nezištne mi dali najesť a zohriať sa. Napriek tomu, že sami mali málo.To bol naozajstný dar hodný kráľovstva.
Máte pravdu, to bolo ešte v praveku, keď človek k človeku bol človekom.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

V létě jsem častokrát chodila z práce domů pěšky. A najednou na chodníku přede mnou vidím stovkovou bankovku. Pár metrů dále nějaký mladý pár koukal na něco ve výloze. Můj prvotní impuls byl, že někomu z nich určitě vypadla, tak jsem je oslovila, mladík mi ji okamžitě vzal z ruky a své slečně hned odůvodnil, proč je to jejich. Bylo mi hned jasný, že kecal, ale říct mu, ať mi ji vrátí by bylo asi blbý... Takže jsem dostala takovou facku za svoji (doslova) "pro dobrotu na žebrotu" :) Litovala jsem toho, ale pak jsem si říkala, že se jim to třeba vrátí. Anebo mně se stane něco pěknýho.

Jinak mi přijde běžný, když někde vidím něco, co mi připomene člověka mně blízkého, tak ho ráda obdaruji jen tak s tím, že mu chci udělat radost a říct mu tím, že na něj myslím. Ale mám pocit, že to asi tak mám jako jediná na světě.

Asi jsem odpověděla úplně blbě, ale bylo to to první, co se mi vybavilo :)


Avatar uživatele
Bronzový

Mnoho různých dárků od svých dětí. A snad to bylo i nezištně.;-) Pokud se i toto počítá.
Pravdou ale je, že oni toho, od nás, rodičů, dostali podstatně víc. A rovněž nezištně.:-) Ale to je snad běžné.
A co se týče toho, co jste kdy našli (viz odpovědi), v poslední době "nacházím" v blízkém elektrokontejneru (nezamčeném a beru si to, i když vím, že to není úplně "košer"), mnoho různých vadných (ale snadno opravitelných) a i úplně dobrých, dobře využitelných, domácích elektrospotřebičů a součástí elektroniky (nevím který "magor" to vyhazuje) a už jsem si s tím dovybavil jak domácnost, tak i chatu. Celková suma, i v bazaru, by šla i do tisíců. Pekárny na chleba, toustery, topinkovače, mixery, LED monitor PC, funkční mobily, a.t.d.
Jo a teď jsem si ještě vzpomněl. Koupil jsem na e-shopu powerbanku, nesplňovala deklarované hodnoty (ale byla jinak plně funkční), reklamoval jsem ji a e-shop mi vrátil celou zaplacenou cenu (500,- Kč) a ani ji nechtěl zpět.
Takže mi ji také vlastně dali zdarma.:-))) Zisk měli pouze z mé recenze, kdy jsem je pochválil za příkladný přístup k zákazníkovi.:-)))


Avatar uživatele
Stříbrný

Jako dospívající chlapec jsem od jedné dívenky slyšel, že mi dá to nejcennější co má. Moc jsem tomu nerozuměl, doma jsem zjistil, že to jsou filcky.


Avatar uživatele
Stříbrný

Snad jo, stane se to.


Avatar uživatele
Pokročilý

Hodněkrát jsem dostal, ještě víckrát dal, ale chtěl bych tu zmínit svoji současnou práci v Rakousku. Tam mi můj mladý rakouský spolupracovník občas dává svačinu, tedy zpravidla když to den před tím přežene s pitím, ale die Mutti mu svačinu nachystá jako vždy. Taky mě tam firma a chlapi dali vybavení do holobytu a jeden mi dokonce dal skoro nový sporák s troubou a ledničku s dalším sporáčkem a dřezem...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Eksot: to je hezké. U nás bohužel vzácnější...

Avatar uživatele
Pokročilý

EKSOT123

Led -prý se s takovým přístupem lze setkat ještě dnes, ojediněle u nás, a ve větším na Ukrajině.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

RyuzakiKate: je to neuvěřitelné, ale mně se stala skoro stejná věc. Také se stokorunou. Vyšel jsem ze sámošky a uviděl jsem ji na zemi, skoro současně i další chlápek. Já to měl blíž, tak jsem ji sebral. A já blbec: to je vaše? Tak jsem mu ji podal, ale podle jeho chování mi hned bylo jasné, že to jeho nebylo...

Avatar uživatele
Stříbrný

RyuzakiKate

Jsme to ale dobročinní blbci, co :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4760
Zlatý Drap 2940
Zlatý led 2088
Zlatý Kepler 1720
Zlatý marci1 1589
Zlatý ivzez 1299
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1236
Zlatý mosoj 952
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.