autacek

Dostala paní prezidentová s panem Zemanem také včeličku, nebo nepatří do skupiny osob s nárokem na dřívější termín?

Odpovědi
Pepa25

Už i prezident to dostal protekčně, ne? (nemá nad 80) Zato se nám „odvděčil“ tím ,že v rozhovoru pro MF Dnes už avizoval, že se těí, až po volbách způsobí ústavní krizi, když nebude chtít pověřit sestavením vlády vítěznou koalici, ale jednotlivou stranu s nejvíce hlasy …

annas

Zřejmě ne.

Ale oslovení „paní prezidentová“ je jednak silně zastaralé, jednak nekorektní.

Oslovení vyjadřuje vlastnictví, přece paní Zemanová není prezidentovým „majetkem“, ale jeho partnerkou. Není to ani její příjmení.

Nejde jen o uvedené oslovení, ale stejně chybné je paní doktorová, paní ředitelová atd.

Bohužel, dost často se to ještě praktikuje u výše postavených osob, jenže to nesvědčí o znalosti etikety.

Je to jako znalost násobilky či vyjmenovaných slov.

led

autacek, mám pocit, že riešite nepodstatný problém.
Čo keby ste miesto takýchto otázok sa prihlásili na pomoc zdravotníkom do prvej línie v ich boji proti covidu. Masku máte vlastnú a skafander, ak nemáte vlastný, vám dajú. Tak šup, šup a hybajte pomáhať!

marci1

Ne, nepatří do skupiny osob s nárokem: je jí 55 let. Pokud se nechá očkovat, tak si počká. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Pepa25, nezáviďte prezidentovi Zemanovi očkovanie. Uvedomte si prastaré vojenské heslo (dnes už sú velitelia skrytí v bunkri): „Velitelia do čela útoku!“ A prezident je predsa Hlavný veliteľ.

autacek

@Pepa25 pan Zeman je vrchní velitel armády, ten musí být fit, je to kritická infrastruktura stá­tu