Macííček

Dostala jsem fíkus benjamin,je většího vzrůstu,bohužel začaly mu ve velkém množství padat listy.Poradíte co s ním?

Nejlepší odpověď
anonym

Nemiluje pruvan,kolisani teplot,premokre­ni.Omezit zalivku,provetrat hlinu a zalivat do misky.Snad se vzpamatuje.
Doplňuji:
O proti jinym druhum fikusu,je choulostivy.

Další odpovědi
Neonka

Taky pěstuju benjaminka. Podle mě je to dost odolná rostlina. Možná padání listů zavinilo jeho umístění do nového prostředí. Myslím si, že se určitě vzpamatuje. Pokud já udělám nějakou pěstitelskou chybu, taky mi zareaguje shazováním listů, ale brzo zase obrazí novými lístky.

Michal

Myslím si,že ho moc zaléváte.Stačí1× za týden.Nemohl namrznout,když vám květinu vezli_Pozor změna této květině vadí!