GachaKittien

Dostala jsem 5 a 3 a bojím se to říct rodičům. Jaká je dobrá výmluva a nebo jak jim to říct?

Nejlepší odpověď
Edison

Výmluva? Nedělej z rodičů hlupáky… Prostě řekni, že se ti něco nepovedlo, no…

Další odpovědi
nyjono

Výmluva nepomůže.
Můžeš jen říct, že se budeš víc učit a známky si opravíš.
Můžeš se přece nechat vyvolat, že jo?
Ale je potřeba to udělat.

annas

Neuvedla jste, v které sjste třídě, z kterého předmětu jste známky dostala, zda z písemné práce, z ústního zkoušení, opakování atd. Co jste se nenaučila a proč.

Také nevím, jaké známky dostáváte běžně, pokud jde o ojedinělý „výpadak“, můžete se učivo doučit a dokázat sobě, že máte navíc a možnná přesvědčíte i učitele.

Špatně se reaguje na obecnou otázku.

Řekněte rodičům přímo. Hlavu vám určitě nevytrhnou, možná dostanete vynadán. , Protože neznám důvod, takže jen obecně, slibte, že se učivo doučíte, požádate učitele o přezkoušení atd.

Začněte špatnou zprávu, že jste dostala 5, protože ..... ale také 3, protože …

Výmluva žádná není dobrá, může se vymstít. Vina je to vaše, takže učte se, za horší či špatné známky nesete zodpovědnost, nikoliv učitel. t

Opakuji, reaguji jen obecně, protože vás neznám, platí to, co jsem napsala výš..

klob1

A to máš už na vysvědčení nebo jen nějaké zkoušení, které ještě můžeš opravit?
Pokud je to výjmečně, tak přece každý ví, že, když se člověk snaží a to opravdu snaží, tak stejně může někdy udělat chybu. Dělají ji i dospělý, jde o to jen poučit se a příště ji neudělat a to znaméná o to více máknout, aby se příště ta chyba nestala. Kolikrát v životě člověk dělá věci, které mu ve škole nešli. jinak nejde tu o život snad. Nikomu se nic nestalo. Rodiče se třeba budou mnoho zlobit, ponadávají si, protože ti to nešlo, ale hlava ti zůstane, aby jsi to mohla pořádně naučit a opravit. Bez té hlavy by to už totiž nešlo, to jim bude jasné. Oni i učitelé ví, jestli ten člověk něco zblbne výjmečně nebo jestli na to kašle stále. Neboj většinou rodiče a učitelé ví na co máš a na co ne. A jak na tom skutečně jsi celkově. Záleží také pak, co chceš v životě dělat a co ne a, které předměty jsou pro tebe důležité a které nejsou. Nejlépe je asi dobré říci na rovinu i proč třeba to nevyšlo, jaké chyby jsi udělala a když uvidí, že tě to mrzí a že máš zájem to opravit. Tak to bude o mnoho lepší, nežli hledat nějakou výmluvu. Snad víš, v čem jsi chbovala, co ti nešlo, takže, když to vysvětlíš a doženeš to, tak to nebude tak hrozné a přežiješ to. Také kolikrát u mě bylo schytáno pár toho, ale o nic to není jiné. Možná, raději nevymýšlt, protože to stejně poznají nebo to pak dýl výjde najevo pravda. A to by je více mrzelo, nežli jednání na rovinu přímo. Bylo by to horší, nevěřili by ti pak. takhle budeš mít jistotu, že ti budou moci věřit.
Nauč se to a, když dojdeš pak za učitelem-lkou (klidně do kabinetu,sborovny) a poprosíš o opravu, tak ti jistě dají šanci. Víš, když to třeba člověku nejde, ale ukáže, že má zájem nebo příjde za vyučujícím, že třeba něčemu nerozumí, tak věř, že to rádi to znovu vysvětlí a pak máš jistotu, že to příště nezkazíš. To je i má zkušenost. Oni také hodnotí i přístup, kdo jak se k tomu staví.

anonym

Rodiče nechtějí slyšet omluvy a výmluvy, chtějí slyšet, že uděláš něco pro to aby sis prospěch zplepšila … většinou tedy. Nejspíš je bude zajímat i co ti přesně nešlo aby ti třeba mohli pomoci nebo s něčím poradili. Otázka je zda si za 5 dostala proto že se prostě nepřipravuješ a neplníš úkoly nebo proto že ti něco konkrétního nejde do hlavy ať se snažíš sebevíc.