mulokar

Dostal jsem výpověď dohodou a na druhý den jsem nastoupil na nemocenskou.Musím se někam registrovat?. Díky

Dostal jsem výpověď dohodou a na druhý den jsem nastoupil na nemocenskou. Potřeboval bych vědět jestli se musím zaregistrovat někam a popřípadě kdy a kde?.Děkuji Za odpověď. Parma

Nejlepší odpověď
anonym

Musíte se zaregistrovat na ÚP, a to do osmi dnů. Nemůžete-li při své nemocenské přihlášení zvládnout, na ÚP zavolejte a sdělte jim, že Váš zdravotní stav Vám nyní neumožňuje se přihlásit.
Až se Váš zdravotní stav zlepší, zajdete na úřad práce s nemocenským lístkem a vyřešíte vše potřebné dodatečně.
Při výpovědi dohodou nebudete mít pravděpodobně nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale stát za Vás bude hradit nemocenské pojištění a za pobyt v evidencei ÚP se Vám bude část doby počítat do odpracovaných let na důchod.