guljaty

Dostal jsem trest odnětí a ted u jiného soudu další 250 hodin vpp.Bude mi tento trest proměněn ?

Můžu požádat o odklad a po výkonu trestu odpracovat ?děkuji za odpověd

Odpovědi
Varkless

Ano, pochybuji že by vás nechali běhat bez pout s kladivem po městě

tygřík

Manžel byl ve výkonu trestu (14 měsíců) také a k tomu měl odpracovat 300 hodin OPP. Podle § 65 odst.1 b ( § 65 (1) Obecně prospěšné práce je odsouzený povinen vykonat osobně a bezplatně ve svém volném čase nejpozději do jednoho roku ode dne, kdy soud nařídil výkon tohoto trestu. Do této doby se nezapočítává doba, po kterou odsouzený

  1. nemohl obecně prospěšné práce vykonávat pro zdravotní nebo zákonné překážky, nebo
  2. byl ve vazbě nebo vykonával trest odnětí svobody) se doba výkonu trestu nezapočítává do stanovené doby pro vykonaní OPP. Takže nemusíte mít obavy z toho že by vám byly hodiny proměněny. Jediná maličkost co může nastat tak je, že pokud budete zařazen do věznice typu A tak bude věznice chtít od probačky stanovisko, že na Vás ty hodiny tzv. počkaj. Je to sice jen písemná formalita – byť zákonem daná – ale pomůže při zařazení do venkovního pracoviště ( co si budem nalhávat, v lágru všem chyběj určité věci a peníze na ně) Hlavně je třeba ty hodiny si oddělat hned po výstupu neboť čas utíká.

Zdroj: www.trestni-rizeni.com