smutnydrak

dostal jsem slušnou pracovní nabídku práce v Německu s otázkou jestli mám pracovní povolení?…jak dál postupovat?

už tady byla v minilosti odpoved na to,ale zajimalo by mě kde nemohu mít nedoplatky… v Německu nebo v CZ? děkuju

Nejlepší odpověď
panenka

Pracovní povolení znamená například BESCHEID,MITELUNG je v tom ale velký rozdil.Pokud máte Bescheid můžete tam dělat neomezeně pokud máte Mitelung můžete v roce udělat jen podle jejich zákona určité množství hodin a vždy po roce to musíte znovu obnovit.Pokud máte dluh na socialním a zdravotním v Čr doporučuji vám aby jste si to zde doplatil ,protože pokud budete v Německu dělat pod firmou a zde vám zjistí že tam děláte můžete mít z toho velké potíže.
Můj manžel tam občas pracuje taky když tam má práci a musela jsem mu toto vyřizovat přes Ministerstvo průmyslu a obchodu u paní Plškové pokud budete potřebovat více informací napište mě přes odpovědi a já vám ráda pomůžu
Doplňuji:
Pracovní povolení vám taky může vyřídit sama ta firma v Německu pořádně se jí na všechno než nastoupíte zeptejte at pak nemáte zle,protože my Češi tam máme možnost dělat až od 1.5.2011

kropitko

Tak já nevím, minule jste mi smutnýdraku tvrdil jak hrozně jste starý a teď se ženete za prací do Německa??? Vy si tu z nás děláte legraci,,,že jo??