Bunda

Dostal jsem povolení započít / započnout jednání ?

Doplňuji:
Děkuji uživatelce Annas za výbornou odpověď a správné pochopení otázky.
Pro ostatní: Neptal jsem se jak výraz nahradit, ale který je správný.
Příště to snad raději napíšu, ať nemáte zbytečný výdej energie.
Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na správnost těchto dvou sloves. Správné je jen započít. Ten druhý tvar ve spisovné češtině neexistuje.

Započít (jednán) = sloveso dokonavé, dnes má již význam knižní, vhodnější je užít sloveso – zahájit, začít.

Započít – započnu, započneš atd. ; příčeští minulé – započal, započal; příčestí trpné – započat; rozkaz. způsob: započni.

Slovese patří do 4. slovesné třídy – vzor začít napoví: začít jako započít, začal =jako započal.

Další odpovědi
anonym

zahájit, otevřít

Dochy

A co „začít“ ?

anonym

Al Bunda s tím si hlavu nelam, kolikrát taky blbě položím dotaz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-napln-velvyslance

Bunda

🙂

gagaga

:)))