Baku93

Dostal jsem podmíněný trest. Co všechno se napíše do trestního rejstříku?

Mám podmínku na 5 let za šíření pornografie a k tomu ochranné léčení ambulantní formou a podmíněný trest naběhne až za měsíc jako právní moc a mám otázku co všechno se mi zapíše do rejstříku??? Budu tam mít napsáno, že mám podmínku a za co?? A bude tam napsáno i ze mam ochranné sexulogicke léčení?? Nebo to tam napsané nebude?? A pokud ano tak po 5 letech a vymazu rejstříku se vymaže i ze jsem mel někdy ochranné léčení a zaplatit 100 000 nebo to tam bude už na celý život??? A nebo se jenom napíše, že mám podmínku??? Děkuji moc

Odpovědi
Kelt

Podle mne se podmíněný trest nepíše do trestního rejstříku, ale konkrétně je se třeba informovat u osob, které jsou činné v trestním jednání. Já měl auto nehodu, kterou jsem zavinil a ptal jsem se při výpisu trestů a řekli, že to tam není. Takže když jsi nebyl odsouzen, tak asi ne.

Herjulfson

Do rejstříku se zapíše úplně vše, a to i ty věci, které z nějakého důvodu „nedopadnou“ – nedojde k odsouzení. To vše je následně vidět v opisu z rejstříku. Tebe, ale asi zajímalo co bude vidět ve výpisu z rejstříku trestu. Tam bude vidět samozřejmě jen to co „dopadne“ odsouzením. Budou to tedy všechna dosud nezahlazená odsouzení včetně údajů o průběhu výkonu uložených trestů a uložených ochranných opatření.
Jen ještě přemýšlím ochranné opatření – ambulatní léčba za šíření … ?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Baku93

Děkuji za odpovědi, ale pořád mi nikdo neřekl jak to je, když mi uplne podmíněný trest za 5 let tak co všechno se smaže a jestli se vymaže i po ukončení podmínky to, že jsem měl ochranné léčení nebo co všechno mi tedy zůstane nebo nezůstane v trestním rejstříku??? Mám podmínku na 5 let a ochranné léčení a ještě zaplatit 100 000 tak co z toho se všechno po skončení vymaže, když se říká, že po podmínce se maže trestní rejstřík a měl by být úplně čistý jako bych nebyl nikdy odsouzen, ale pořád mi vrtá hlavou jestli se vymaže i kromě podmínky moje ochranné léčení??

Baku93

Co vím tak podmínka se píše do rejstříku vždy až naběhne právní moc takže měsíc od rozhodnutí soudu, ale chci vědět jestli se tam píše pouze podmínka a nebo i ze jsem dostal ochranné léčení a pokud se tam bude psát i ochranné léčení a zaplatit 100 000 tak jestli po 5 letech se mi vymaže kromě podmínky i ochranné léčení a budu mít úplně čistý nebo jestli se vymaže jenom podmínka a to ochranné léčení tam zůstane na pořad??