Dostal jsem od dlouhodobého kamaráda prázdná CD, leč bez označení..

Ten pracuje, má se dobře, rád pomůže, ale ony CD nemají obvyklou pevnější rubovou stranu k popisu. Vlastně bez popsání fixou běžný uživatel nerozezná která strana je strana záznamu. CD stříbrné. Dostal jsem je na Vánoce, v plastu jich bylo nahňápáno víc i s chlupem ze psa. Jsem zvyklý na značku Verb..im a na těch je bílá popisová strana. Je to ukázka zbavování se přebytečných věcí někam kde to nevadí? Je sice Březen a od Vánoc je to už daleko přesto jsem věděl, že se chci zeptat lidí, kteří taky takovým vztahům nehoví. Já mu taky pomáhám v mých mezích možnostech a to dobře. Mám ho rád. Když někomu něco chci dát, není to staré ale koupím to a je to nové! Nebo nekoupím nic protože nemám peníze.

Na fotce je jedno takové CD osvětlené bleskem.
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2066nadap133852536­250231.jpg

Nejlepší odpověď
mosoj

Když to nepoznáš ty, tak vypalovací mechanika to pozná.Co říkáš ? Podle ní si je označ.

Další odpovědi
anonym

Blbá situace, ale kde je tady otázka?
Doplňuji:
Ať nad tím hloubám sebevíc nenacházím tu nic jiného, než to, že chceš znát názor na takové jednání. Piokud si chceš CD nechat, zajdi do nejbližší prodejny, kde cédečka prodávají a určitě Ti poradí, která strana je stranou záznamovou. To ale udělej v případě, že Tvůj přítel nebude mít v dohledné době narozeniny, jmeniny nebo jiné …iny. V tom případě bych totiž doporučila zmíněná CD pěkně zabalit, nezapomenout na psí chlup a s rozzářeným úsměvem předat. Nejlépe se slovy: „Víš, já už ani nevím, od koho jsem to dostal. Ale ty máš tolik CD, že si s tím určitě poradíš“.
Kamarádi jsou prima, pokud se jako kamarádi chovájí. Toto právě kamarádsky nevypadá. Zřejmě tento Tvůj kamarád vidí kvalitu Vašeho vztahu v poněkud jiném světle.

fablen

taktně mu naznač, že používáš jinou značku a u těchto jsi měl problém poznat, která strana je vrchní a musel jsi navštívit prodejnu.

Obdobný problém mám u mé bábí s dědou, od kterých jsem už v minulosti také dostala dárky „staré“ co ležely roky ve skříních a nyní se jich zbavují (VHS, na kterou vůbec nešlo nahrávat, stojánek s talířem – ten měl vzadu poškozený držáček a evidentně nový nebyl, elektrický gril – ten jsem hned vrátila, že se mi domů nehodí – bydlím v paneláku a na balkoně grilovat neplánuju – mám tam šňůry…). Nemyslím, že by neměli na to koupit dárek nový nebo snad raději vůbec žádný.

led

Disk sa skladá z niekoľkých vrstiev. Z napaľovacej strany je krycia vrstva z „plexi“, nasleduje „odrazová“ vrstva a tenšia krycia, prípadne popisová vrstva
Na zistenie správnej polohy sú 3 možnosti:
1 – ide o dvojstraný disk tzv.DubleCD s možnosťou rozšírenej kapacity disku.Hrúbka ochranej tvrdenej vrstvy je z oboch strán rovnaká.
2 – jednostranný disk pri pozornejšom pohľade bez blesku sa dá rozoznať. Podľa malých značiek (veľmi jemné) na stredovom kruhu sa dá rozoznať správna strana. Ochranná vstva na napaľovacej strane je hrubšia.
3 – vložiť do CD mechaniky, ak počítač nezareaguje, otočte a vložte znova

PS.
Čo tak pozrieť si nejaké základné údaje o CD:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kom­paktn%C3%AD_disk

Sůwa

Prázdná CD mají tak minimální hodnotu, že bych se s identifikací správné strany nezdržovala. Mám jich taky pár, tak jsem je zavěsila na tújku před oknem. Sice mi je vítr v zimě poshazoval, ale vrátím je tam, jako celoroční ozdobu a stejně nic nenahrávám. Na sluníčku jsou nádherně duhové 🙂
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2067nadap013131926­410237.jpg

led

Sú 3 možnosti:
1 – ide o dvojstraný disk tzv.DubleCD s možnosťou rozšírenej kapacity disku.Hrúbka ochranej tvrdenej vrstvy je z oboch strán rovnaká.
2 – jednostranný disk pri pozornejšom pohľade bez blesku sa dá rozoznať. Podľa malých značiek (veľmi jemné) na stredovom kruhu sa dá rozoznať správna strana. Ochranná vstva na napaľovacej strane je hrubšia.
3 – vložiť do CD mechaniky, ak počítač nezareaguje, otočte a vložte znova

quentos

dát to do rubriky Společnost – Etiketa se povedlo :{DD> Cd bez etikety :{DD>