dostal jsem email propagace fašismu jak poslat emailem trestné stíhání email mám screnovaný v četně ip

Odpovědi
standa

E-MAILEM *) nikoli, ale můžete využít „datové schránky“ přes kterou můžete komunikovat se státními institucemi, kterými je Policie ČR či Státní zastupitelství.

Rovněž je možné ´oznámení´poslat faxem.

*) teoreticky si umím představit, že pošlete i e-mail opatřený kvalifikovaným certifikátem, ale nejsem si jist, že druhá strana bude umět ověřit pravost certifikátu ☹

Jinak doporučuji mrknout na odkaz, kde je pár důležitých informací, které je dobré vědět před tím, než napíšete trestní oznámení.

Zdroj: http://bkb.ju­ristic.cz/81821/sh­ort

fortin

Jestli můžete, nezabývejte se tím. Když si před možném trestním stíháním spočítáte svůj čas klidu, čas něčeho co se dá nazvat napětím, chodit na úřady, neochota a narážky jako by jste tam obtěžoval, tož to snad ne. A když během chvilky zapisující policista zjistí že onen email je poslán z Ameriky, dopředu ví že nemá cenu se s tím zabývat. Že tam platí jiné zákony než zde. A že se vám lidé kvůli tomu budou smát, jak jste dostal email atd. Několik webů v současnosti poskytuje protiprávný obsah. Jde o smotri com, jpeg, a youtube com. Naše zákony i kdyby byly sebelidštější, nemohou stíhat někoho kdo zde v Čechách nežije. A když mě vadí spamy které mě jaksi otravují, pozměním nastavení aplikací které komunikují se světem internetu nebo zakáži:-)

atriplex

Z praxe doporučuji mejl vytisknout, napsat k němu průvodní dopis a poslat jej buď na státní zastupitelství či na policii. Je jedno kam, oni si to mezi sebou přepošlou. Nezapomeňte na sebe dát kontakt a uvést, že žádáte o vyrozumění o učiněných opatřeních, aby vám pak policie napsala co s tím udělala. Před podáním oznámení doporučuji IP adresu prohnat přes stránky, kde se zjistí stát odkud byl mejl poslán. Pokud to bude mimo ČR tak nemá cenu se tím dál zabývat.

Zdroj: http://www.ip-adress.com/ip_tra­cer/