Agneta

Došel už do Čech "Kevinismus / Chantalismus? Už jste to slyšeli?

Jde o (negativní)„jmé­novou módu“ pro děti. Pro chlapce Kevin atd. a ženskou obdobou jsou pak „aliasová“ jména prostitutek (=můj dojem), jako Chantal, Vanesa, Cindy, Mandy, Jaqueline :DDD

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vanesa a Cindy, tak se jmenují děti jedněch nepracujících spoluobčanů, Kevina zatím nemají, ale jsou výkonní, určitě ho do pár let mít budou:-(((

Už jsem slyšela i jméno Ryan:-((

Pokud má dítě např. otce cizince a má tím pádem cizí příjmení zní to někdy docela zajímavě, ovšem Ryan Pařízek zní hoooodně blbě:-)))

Další odpovědi
anonym

Termín „Kevinismus…“ jsem ještě neslyšel – ale jedna známá pojmenovala svou dceru Nicolette už asi před 25 lety…
Obvykle nehodnotím konání jiných (je to jejich věc) – ale takovéhle zhovadilosti fakt nechápu…

jjj123456789

O tom ti moc nepovím, protože jsem z Moravy.

marci1

Každý ať si dává jména jaká chce. Je jen škoda, že je tolik krásných českých jmen a některá se používají jen velmi málo. Známá ( češtinu miluje ) má vnučky se jmény Dona a Tara a říká : Musím si zvyknout, nedá se nic dělat. 🙂

Agneta

mowla >>> najednou je plná školka Kevinů, Jeremy-Pascalů, Jasonů, Justinů…
Cindy a Mandy jsou typická jména americké spodiny…
Ty rodiče pak mají na zadních sklech na autech ty jména(jako kdo je na palubě).
Kevinismus/Chan­talismus odmítá vlastní(česká)jména a řídí se módou spodiny jako např. tetování, piercing, či co.

anonym

Říkáš, že jde o „typická jména americké spodiny“ – no, ti čeští rodiče, kteří takto pojmenují své děti taky nebudou zrovna elitou…
😁

Agneta

Doplňuji: né „je plná“, ale mohla by být – v tom smyslu

ivzez

Mně přijde lepší Agneta než jméno s číslovkou.
Kromě toho to jméno původně také nebylo české …

zzzzz

To tvoje české jméno bylo taky hezčí „Agneto“:-DDD

anonym

;-D