kurec

Dosáhnu s maturitou alespoň na průměrnou mzdu ČR?

Průměrné vzdělání = Průměrná mzda nebo je to lež?

Odpovědi
elkon

Máš zkreslené nápady. Peníze si vyděláš, pokud budeš něco umět a dostaneš se v solidní firmě na dobré místo. Ale nebude to hned, jak si dnes někteří mladí myslí. Vše má svůj čas.

Dochy

To z8le69 na Tv7ch schopnostech

Rokio

Pokud budeš šikovný, pracovitý a budeš mít pro zaměstnavatele velký význam, můžeš dosáhnout i nadprůměrné mzdy.

zjentek

Těžko, průměr je dnes nějakých 37k a toto je zároveň manažerský plat! Najdeš manažerskou pozici s maturou?

Vítej doma. Co Čech, to osobitý mozeq!

A do toho všeho teď mají přijít na scénu nějaký ty PIRÁTI do frasa, čili absurdity neubudou, nýbrž si hodně polepší. Rozumné jednání už pak bude něco jako trestný čin, doslova a do písmene, tosisem u Pirátů jistej!

Jiří Bohumil

Maturita, pokud se jedná o mzdu (tedy jako zaměstnanec), je i v současné době již celkem poměrně nízké vzdělání pro získání průměrné mzdy. Ale její získání je rovněž podmíněno schopnostmi, praxí a délkou konkrétní praxe. Takže pokud budeš zaměstnán u dobře prosperující firmy, prokážeš vyjímečné schopnosti a budeš mít dlouhou praxi, tak vyjímečně ano. S průměrnými, výše uvedenými parametry těžko.
Příklad – můj syn, u kvalitní firmy, s odbornou praxí víc jak 20 let, se „vypracoval“ do poměrně vysoké technické pozice a měl , do doby, než se mu stal těžký úraz, podstatně vyšší mzdu (příjem) než průměr. A dokonce i po úrazu, jej „jeho“ firma (on line), vzhledem k jeho zkušenostem a schopnostem, zaměstnává i nadále a i nyní, na zkrácený úvazek, „dosáhne“ na ten průměr.

Daidal

Když si seženeš práci, která průměrnou mzdu dává, tak jo.. Klidně i větší, ale klidně i menší. Ale se vzděláním to nesouvisí. Za maturitu totiž žádnou výplatu nedostaneš (peníze z maturity nepramení ;)). Lepší práci ti obvykle taky nezajistí (to neudělá snad žádný papír).
I „učni“ dosahují průměrné mzdy. Často i mírně nadprůměrné. Často jsou někteří dělníci, lidé mechanicky pracující hodně žádáni a dobře ohodnoceni. I líp než někteří úředníci a jiní s maturitou v kancelářích, za přepážkami, na úřadech,..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.