Stařík2

Poradíte, jak lze vyřešit problém s doručováním pošty podle popisu?

Původní neotázka
Doručování pošty od soudů , pro mého syna , který u mě nebydlí a nezdržuje se.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nebezpečí žádné nehrozí pokud má trvalé bydliště jinde, nezdržuje se na uvedené adrese a nic mu tam nepatří. Pokud je to pouze doručovací adresa, tak riziko je nulové.
A vědět chceš co? Úplně jsi změnil původní otázku. Takto se nic zřejmě nedozvíš. Musíš přesně formulovat, co vlastně chceš.

Další odpovědi
dubraro

Teoreticky ne, ale… Já bych to nedělal. Ať si zřídí datovou schránku, všechny úřady mu budou muset posílat poštu tam.

Karlmann

Nebezpečí hrozí, protože exekutor je oprávněn zjednat si vstup kamkoli, kde má důvodné podezření, že se může nacházet dlužníkův majetek a prokazování vlastnictví zabaveného majetku není na exekutorovi, ale na majiteli. Na adrese trvalého ani přechodného bydliště ani na doručovací adrese nezáleží. Ano – exekutor může vtrhnout kdykoli kamkoli, pokud existuje jakýkoli kvalifikovaný důvod k onomu podezření, třeba jen vztah otec-syn, i když jste se dvacet let neviděli. Pokud nejde o státní exekutory, ale o soukromé, nepomůže vám ani, když máte nabývací dokumenty k majetku (účty), pokud na nich není přímo vaše jméno, protože je exekutor a následně soud prohlásí za účelově předané. Takže si s nějakou doručovací adresou nedělejte hlavu. Je to jedno.

ivzez

Máte dvě možnosti:

Můžete se pokusit na poště zrušit doručovací adresu.
S tím nemám zkušenost, nevím, jestli je to možné.

Dále byste měl kontaktovat exekutora, sdělit mu, že u Vás syn
nebydlí a nemá ani žádný majetek. Exekutora neodkládejte,
čím dříve bude vědět, že u Vás syn nebydlí, tím dříve začne syna
i jeho majetek hledat jinde.

Kepler

Problém je v tom, že soudy ze zákona MUSÍ posílat poštu na adresu trvalého pobytu. Znám případ, kdy si adresát zkusil na poště vyjednat přeposílaní pošty na svou korespondenční adresu a bylo mu řečeno, že by to stálo dost velké peníze (roční paušál). Takže od toho upustil a výsledkem bylo, že spadl do exekuce, aniž by o tom tušil. Přišel o 15 000,–. To všechno proto, že ho pošta informovala špatně, dá se domluvit přeposílání i po jednotlivých zásilkách, což vyjde za pakatel. Takže radím navštívit poštu a klidně jít i za vedoucím pobočky, protože ty slepice na přepážce často vědí prd.

JájsemRaibek

Takže ostatní mají pravdu i nemají.
Co se týče doručování, syn by musel zajít na místně příslušný úřad ne poštu a zde sdělit tzv. doručovací adresu. Tu úřad zapíše do evidence.
Instituce mají ze zákona povinnost při odesílání písemností se podívat 1. zda nemá dotyčný datovou schránku, 2. zda nemá doručovací adresu a za 3. pokud nemá 1. ani za 2., tak odesílá korespondenci na adresu trvalého pobytu. Zde bez pardonu (vyjma platebního rozkazu) je vše doručené po uplynutí lhůty 10 dní.
Co se týče exekutora, tak záleží jen a jen na něm. Pokud se jen domnívá a to stačí, tak navštíví vás a pokud bude jak se říká svině, tak zabaví majetek i vám a je jen na vás, abyste ve lhůtě 30 dní podal u soudu vylučovací žalobu, kde prokážete původ věcí a jejich vlastnictví. Pak záleží na soudu, zda jej přesvědčíte či ne.
Jsou exekutoři, kterým stačí říct, že je to vaše, popř. prokázat dokladem a je to v pohodě, ale jsou i tací, kterým ani papír nestačí.