Avatar uživatele
ten který je

Doručený mail – stalo se vám to také?

Dobrý den,už asi podruhé mi přišel mail od neznámé osoby psaný špatnou četinou.Chce se se mnou seznámit.Otázka zní-stalo se vám to také?Mám sto chutí té osobě vulgárně odepsat.Odkud se ten mail vzal?Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Miroslavst, Jahoda, chucky, anonym před 4836 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak mě zatím ne, ale manželovi ano, tak před týdnem, na e-mail nereagoval a zatím je klid. Kde se vzal nevím, prostě ho nějaký vtipálek sesmolil a poslal.
Odepsat chtěl také, ale já ho přemluvila, podle mého je lepší nereagovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Milá Kárl bych rád byl protože já být sám, pokud my dva......
Samozřejmě, že mi přišlo nespočet takových mejlů. Nenadávej a hlavně neodepisuj.
To jen někdo náhodně rozesílá a kdo se chytí, nebude stačit mazat jeden spam za druhým.
Podívej, že jsou i mejly, které tě z jedné adresy požadují, abys napsal na její soukromý mejl, kde si bude s tebou psát a kde má i plno fotek,…
Nikdo se s tebou seznamovat nechce, to jen zkouší, zda je tvá email. adresa aktivní a zda se chytneš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vb

Ano. Jedná se často o jednání klamné, mimetické nebo i zločinné. Adresy se berou zpravidla z adresářů infikovaných počítačů. Maily se generují automatizovaně. Chybná čeština indikuje obvykle cizojazyčný původ. Spadá pod klíčové pojmy „sociální inženýrství“, „spam“, „mailoví roboti“ „bepečnost zpracování dat“ apod.
Může být testem aktivity adres (obdoba bytových tipařů zlodějských gangů), proto neodpovídat. Může být distribucí softwarových útoků, proto neotvírat maily ani přílohy, popř. používat zobrazování mailů ve formátu „prostý text“. V případě velké aktivity informovat správce mailové služby. Správci se snaží podobné aktivity se střídavými výsledky eliminovat.

před 4806 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Také dostávám takové mejly, ale hned je mažu,ani je nečtu.

před 4835 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Já to taky nečtu.

před 4835 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek