Dorozumím se v Nizozemsku německým jazykem? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Blizko hranic urcite. V Amsterdamu je to ale tak , ze i kdyz se zeptate nemecky , vsichni vam odpovi anglicky. Nemcinu se uci v Holandsku od 5 tridy az po maturitu , presto tam tento jazyk neni v oblibe. Nejsou tam totiz ani Nemci moc oblibeni.
Je to ale vsechno v lidech. Muzete mit stesti, ze se domluvite jen " nohama , rukama " , nebo take ne a pak vam i ta anglictina bude skoro k nicemu a nezbyde , nez se ucit to jejich hatla patla.
Nenechte se odradi a zkousejte. Dobri lide se najdou jiste i tam. -iv-

Další odpovědi
Drap

Velké procento holanďanů ovládá němčinu

suaeda

V Holandsku není problém se domluvit jak německy tak anglicky.
Doplňuji:
Jak píše „-iv-“ tak s neochotou mluvit německy jsem se setkal i v jiných státech. Zatím nejhorší to bylo ve Francii. Tam vůbec nedoporučuji němčinu používat. Člověka mluvícího německy naprosto ignorují. Galští kohoutíci jsou příšerně namyšlený na svoji francouzštinu. Ale kupodivu angličtinu trochu akceptují.

Jindri

Jak v Nizozemsku, tak v Belgii Vam zcela urcite budou rozumet, ale jak bylo receno, nemaji ten jazyk radi, vlastne ani nevim proc, je to asi z duvodu, ze je nemcina, vlamstina dost podobna a plete se jim to jako me…