Drawknife

Doroste smrku po opadání jehličí?

Měl sem na Vánoce doma smrk v květináči. Po Vánocích jsem ho odvezl ven na chatu, nicméně během Vánoc mi v bytě trochu opadal. Doroste opadané jehličí nebo už zůstanou větve holé? Díky

Odpovědi
Mc Merkurion

… co vím já, tak jedině modřín je opadavej, smrk bez jehličí uschnul …

Drap

Záleží na opadaném množství a důvodu proč opadal. Nelze takto na dálku určit. Někdy se podaří změnou prostředí a dostatkem vody obnovit růst.

Midoc

Smrk nemá rád příliš velké sucho. Není vhodné smrk nechávat v zimě v teplém bytě. Lepší je ho dát na balkon, když není velký mráz, nebo ho zakopat do země i s květináčem. Zjara ho zasadit. Problém může být pokud stromek v květináči nevyrostl. Mohl tam být před nedávnem zasazený, může proto usychat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.