Rokio

Dopustil jsem se přestupku v tomto případě?

Nedávno jsem si založil nový běžný účet. Finanční poradce mi řekl, že je kompletně bez poplatků. Asi měsíc po založení jsem musel zaplatit poplatek za přihlášení k internetovému bankovnictví, čímž se zůstatek na účtu dostal 50 Kč do mínusu. Následně jsem musel zaplatil sankční pokutu ve výši kolem půl koruny.

Dopustil jsem se v tomto případě přestupku neboli správního deliktu?

Odpovědi
Smlouvyzdarm

Rokio přemýšlej – udělal si to úmyslně? S úmyslem, aby si jako banku o ty peníze připravil nebo co? Ne, tak to vidíš. Už jsem ti odpovídal, že v tomto případě i u přestupku musí být úmysl… čili občasnkoprávní záležitost – něco jim prostě dlužíš.

Dochy

Dopustil ses porušení smluvních podmínek, které je ošetřeno podmínkami banky, které sis měl přečíst dřív než jsi to tomu poradci podepsal. V každém případě doporučuji kontaktovat toho poradce a ať to dá dopořádku (pokud vůbec připustí že s tebou o poplatcích mluvil)