Rokio

Dopustil jsem se přestupku v podobě krádeže (nebo pokusu o krádež)?

Před asi dvaceti minutami jsem byl v Kauflandu. Šel jsem tam na sběr účtenek.

Jedné adolescentce tam spadla karta, a tak jsem se zohl, abych ji sebral s úmyslem tu kartu jí podat. Ona ale byla rychlejší a zvedla si ji dříve. Já jsem se zastyděl a šel jsem pryč.

Spáchal jsem pokus o krádež, když jsem se té karty chtěl zmocnit, ale z důvodu, aby se tak mladá slečna nemusela ohýbat, protože jsem jí tu kartu chtěl podat?

Nejlepší odpověď
zjentek

Podle všeho to vypadá, že svůj úmysl si jasně uvědomuješ. Rokio, myslíš si, že zákon je AŽ TAK BEZPÁTEŘNÍ, že ti na tvé vědomí a svědomí kašle a kálí? Nebo jinak- máš občanku?

A měl's v ruce mobil? Protože pak bys mohl vyfasovat za focení partií pod sukní nějakou domluvu s upozorněním, že takto se džentlmen nechová! Jinak takové vylomeniny jsou v Čechách tuším ještě stále legální, na podobné veřejné fotografii pak musíš zamazat pouze tvář a SPZ!

Další odpovědi
Kepler

Ani přestupek a ani pokus, těžko by se prokazoval úmysl krádeže. Buď rád, že jste si přitom nezahráli na „berany berany duc“. To by mohlo dokonce skončit randětem a co pak?

Kelt

Reagoval jsi na to určitým způsobem. Dostal ses do určité situace a reagoval nějak, což se dá vysvětlit. Ty to chápeš jinak, ta holka si taky může něco myslet, ale nic se nestalo. Třeba si myslela, že si s ní chceš domluvit schůzku, ale řekla jsi, že jsi nesmělý. Jednání nebylo jednoznačné, deset svědků deset různých svědectví. Pokud jsi věřící a trápíš se , tak se vyzpovídej. Prostě to pusť z hlavy.

nyjono

Zapoj mozek.
Když jsi jí ctěl tu kartu podat, jak píšeš, není to logicky přestupek ani pokus o krádež.
To by pak muselá být každá druhá pomoc v případě jakéhokoli podání čehokoli někoho někomu.

ivzez

Opakovaná otázka.
Na stejné nebo hodně podobné věci už ses tu ptal.

K otázce:
Chtít někomu něco podat není pokus o krádež.

Kryšpín

A nebyl to pokus podívat se dámě z jiného úhlu pohledu, zda není na ostro.

Mc Merkurion

… myslím, že jsi se dopustil podvodu, neboť za jakým účelem je konán onen sběr účtenek ???
… a kdyby jsi hned nezdrhl, třebas bys zjistil, že ti chtěla dát hubana …

Pravo

to zjentek

to není pravda. je raálný „případ“ kdy neexistuje žádný důkaz toho co se na veřejnosti přístupném místě stalo v uzamčených kabinkách. Pouze tu je tvrzení jedné slečny, že prý údajně viděla nějakou gopro podovdní kameru podstrčenou pod dělící stěnou po dobu snd 10 sekund dle její výpovědi. Nikoho neviděla, kabinky jsou průchozí. U výslechu uvedla, že se mohla klidně taky splést a mohla vidět šampón nebo něco jiného ale že sio mysléí že ji někdo natočil nahatou a že to dá na internet…
O patro výše téže budovy byl nalezen asi za 15 minut muž, který na agresivní chování jistého personálu a jejich lhaní reagoval posláním těchto do zadní části lidské anatomie a normálně odešel. Převléknul se z plavek vzal si svoje věci ze skříňky a šel směrem ke východu jak to měl stejně v plánu neboť vstup do tohto zařízení byl časově omezen předplacenou vstupenkou. Následně tento personál jej pronásledoval až k východu a uzavřel jej až do příjezdu policie. Policie zjistila, že má v bundě nějakou kameru .. ta se ale vůbec nepodobala oné gopro podvodní kameře, policie kameru prohlédl a zjistila, že žádné snímky ani videa neobsahuje a nejde ani zapnout protože je vybitá.

Světe div se .. proběhl soud a onen nešťastník si odnesl několik trestů vzdor důkazům které neprokazovali vůbec nic jen myšlenku oné dívky a shodně vypovídajících příbuzných kteří sice nic neviděli ani neslyšeli zato jim prý tato dívka vyprávěla svoje obavy ..... cože to podle soudu měl provést onou kamerou kterou nikdo neviděl a která tedy prokaztelně musela vát v té bundě ve skříňce a rozhodně ji tedy neviděla ani ona dívka .......„měl přinejmenším možnost skrze kameru pozorovat dívku jak se převlékala“ ..... takhle dnes „pracují policisté, soudci, státní zástupci“ jo a někteří „znalci“ ano jediný „důkaz“ který si orgáni opatřily byl křivý znalecký posudek, kde „znalkyně“ uvedla, že cituji je zcela normální bez duševní poruchy nebo deviace ale „pokud bude odsouzen a někdy v budoucnu spáchá podobný čin, pak se nejspíš jedná o voyérství a mohl by čin zopakovat a nejen s kamerou“ toho se samozřejmě soudkyně chytla a rovnou naložila nebožákovi i „léčení“ na tu neexistující sexuální poruchu pro neexistující trestný čin ..... a copak že se děje dnes v tomto monstrpřípadu který se řeší víc jak 3 roky … no milé děti … to se podržte … páni doktoři Uzel a Zvěřina popsaly onen „posudek“ Herrové jako kýbl výkalů a tak si naštvaná soudkyně spolu s prokurátorkou opakovaně žádají nejrůznější znalecké ústavy a znalce jestli by jim ten kýbl výkalů neoznačily za bezvadný … odvolací soud ač stojí za nic tak alesopň v tomhle bodě uznal, že co je moc to je moc a tuhle hovadinu zrušil bohužel sám nesmyslné řízení nezastavil…

Rokio

zjentek: Občanský průkaz mají i lidé omezení na způsobilosti k právním úkonům. Občanský průkaz mám.

zjentek

Tak to je základ (;