Rokio

Dopustil jsem se přestupku, když jsem vyhodil omylem věc o hodnotě 0 Kč?

Mamka vypotřebovala láhev od čističe, tak jsem si myslel, že je na vyhození. Myslím si, že jsem ji vyhodil v domnění, že je na nanic. Mamka jí potom hledala více než hodinu a nenašla ji a pěkně ji to naštvalo. Potřebovala ji na doplnění. Přitom jsem to udělal neúmyslně a škoda byla nulová.

Dopustil jsem se přestupku, když jsem to ani neudělal schválně a nevznikla žádná škoda?

polehčující okolnosti:

  • Bylo mi to líto.
  • Neudělal jsem to schválně.
  • V průběhu ztráty lahve jsem mamce skoro 2 hodiny jí pomáhal s úklidem pokoje.

Byl to přestupek, nebo nebyl? Jaký bych měl dostat trest za toto nevhodné jednání?

zdroj obrázku: pixabay.com – tookapic

Odpovědi
cochee

Dopustil by ses přestupku, kdyby jsi tuto věc vyhodil úmyslně?
Dopustil by ses přestupku, kdyby jsi neúmyslně vyhodil věc s nenulovou hodnotou?
Jak je právně definován přestupek? Je přestupkem v právním smyslu způsobení naštvání rodiče?