dopravní značky

Kdo rozhoduje na základě stížnosti o umístění dopravní značky v obci konkrétně v CHotovicích u Litomyšle.Prosím email a adresu toho úřadu.Děkuji

Odpovědi
standa

Chotovice ´spadají´ v těchto věcech pod Městký úřad Litomyšle (kontakty jsou uvedeny níže ve zdroji).

Umísťování dopravních značek a jejich povolování je zakotveno v zákone č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Dle ustanovení § 77 odst. 1 písm. c) tohoto zákona stanoví na silnici III. třídy obecní úřad obce s rozšířenou působností po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/696?kam­=urad&kod=64719