YourHate

Dopravní nehoda – DOPLÁCENÍ ŠKODY???

Dobrý den, nedávno jsem měl nehodu, kde jsem to v tom šoku vzal na sebe a byl jsem viníkem. Srazil jsem se s jedním slovákem, který nechtěl volat poldy, jelikož údajně spěchal a nechtělo se mu čekat. Teď mi poslal, že mu mám doplácet 12 000 Kč. Pojišťovna mu vše neproplatila. Chci se proto zeptat, zda-li mu musím těch 12 000 Kč doplatit.

Našel jsem tohle: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musim-jako -vinik-dopravni-nehody-neco-platit-posko zenemu

Pokud má někdo známého právníka, mohl by se, prosím, na tohle poptat?

Moc by mi to pomohlo. Děkuji moc.

Matějíček.

Odpovědi
zzzzz

Předpokládám, že máš povinné ručení, z toho mu bude škoda uhrazena, pokud se cítí být poškozen nízkou úhradou škody, ať se obrátí na tvou pojišťovnu a doloží jim, že jeho škoda byla vyšší než to co mu proplatili.

To že si to v šoku z nehody vzal na sebe není podstatné, podstatné je to, jak se k tomu postaví tvá pojišťovna, na svou pojišťovnu zavolej a prober to s nimi.

mosoj

Zcela běžná praxe. Pojišťovny hradí škodu jenom do výše aktuální časové ceny vozu. Mají na to svoje oškubané časové tabulky.
Nedávno proběhla tiskem informace , že odvolací soud nařídil pojišťovně hradit škodu z povinného ručení do plné výše opravy. Ovšem běžné to ještě určitě nebude. Má prý to sloužit jako precedens pro pojišťovny a soudy.

Poškozený na doplatek nárok má !!!, ale musí ho uplatnit v občanskoprávním řízení. Pokud to u soudu uplatní , tak soud rozhodne kdo to bude platit. V tomto případě by doplatek od někoho dostal, buďto od vás nebo od pojišťovny.
Doplňuji:
Tím, že jsi to vzal na sebe, připravil jsi se o 100 % bonus !!!! Budeš platit za zákonné pojištění více.

sopp

Dobrý den, rádi poradíme a pomůžeme se získáním maximálního odškodnění po dopravní nehodě, uplatníme všechny vaše nároky u pojišťovny viníka v co nejkratší době. Více na https://spole­kopp.cz

mojitek

Ahoj,vůbec se s ním nebav-to si vyřeší jeho a tvá pojištovna za předpokladu že jsi měl (v době nehody)platné povinné ručení ,a je to hlášeno jak mělo být 😉