Rokio

Dopouští se člověk autosexualitou smilstva?

Smilstvo je přemrštěná touha po sexu nebo realizování této touhy. Pokud dané individuum se sebeukájí a sleduje přitom pornografii, tak se nejedná o sex. Na sex jsou potřeba alespoň dva až tři lidé. Jestliže to vykonává třeba dvakrát až třikrát týdně, tak to není tolik. Masturbace je navíc naprosto normální a přirozená činnost, pokud muž nemá partnerku, nebo trpí sexuální deviací.

Odpovědi
Kepler

Ne, smilstvo znamená něco jiného. Podle
SSJČ:

1. nepřístojné chování ve sféře pohlavní, zprav. zákonem zakázané; sexuální nevázanost; smilství: oddávat se smilstvu; žít ve smilstvu; vyvarovat se smilstva; veřejné s.; přikázání proti smilstvu a cizoložství; práv. (dř.) násilné s.; s. proti přirozenosti
*2. něco smilného, oplzlého:

Edison

Tak pokud to schizofrenik provozuje se svým druhým já tak určitě ano. 😁 Možná by mohlo jít i o krvesmilstvo. 😁

Roman71

Smilstvo je jakýkoliv druh sexuální aktivity (i zmíněného sebeukájení), a zahrnuje i osoby, které spolu nejsou v manželství (nevázaný vztah).
Pokud by osoba byla sexuálně aktivní s kýmkoliv (myšleno člověka opačného pohlaví) mimo svého zákonného manželského partnera, jedná se o cizoložství.

Rokio

Edison: To není schizofrenie, ale rozpolcená porucha osobnosti. Jedná se o psychopatii, což není choroba v psychiatrickém slova smyslu. Je to výrazný charakterový rys.

Edison

tzv rozdvojení osobnosti, což je mimochodem poněkud zavádějící termín, v některých formách je jedním z druhů schizofrenie.