kabe

doporučujete kastraci u 10lete feny?

moje fena trpí falešnou březosti po každém hárání

Nejlepší odpověď
anonym

Při falešné březosti bývá kastrace doporučována – takže, pokud fena nemá nějaký zdravotní problém (pro který by byla operace vyloučena), je to rozumné řešení.

Další odpovědi
beer

Ano a nejenom z důvodu falešné březosti.
V pokročilejším věku zvířete se přidávají totiž i další problémy s pohlavními orgány, které vedou např. k zánětům dělohy. Rovněž je složitější celková anestéza při zákrocích ve vyšším věku ap. Proto bych s problémem seznámil svého veterináře – ten jediný může stanovit další postup.

Zdroj: Vet.praxe

PetrXY

Starší zvířata špatně snášení narkózu, doporučoval bych poradu s veterinářem.
Doplňuji:
ne snášení, ale snášejí