Aaron Novak

V které části Prahy je nejlepší bydlet, budu-li pracovat v Praze 1, je mi 30 let a jsem bez rodiny a závazků?

Za par mesicu se budu stehovat z Mnichova, kde jsem zil 3 roky, do Prahy. Je mi 30, muz, bez rodiny a zavazku. Prahu neznam.

Pracovat budu na Praze 1. Do prace bych chtel chodit, cili dochazkova vzdalenost do max 15-ti minut. Casto se stravuji „venku“, takze by bylo fajn, kdyby v okoli bylo dostatek kavaren a restauraci. Taky park a fitko a dalsi spolecenske vyziti.

Co jsem se zatim dival, tak hodne lidi si pochvalovalo Zizkov, Vinohrady, Karlin, Letnou, Holesovice, i Dejvice. Naopak me trosku odrazovali od bydleni na Praze 1, protože je prilis hlucna, mnoho turistu atd.

Co si o tom myslite a co byste doporucili? :)

Doporučíte, ve které části Prahy bydlet, je-li mi 30, pracovat budu na Praze 1 a jsem bez rodiny a závazků?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Holesovice

Všechny ty čtvrti jsou si podobné, určitě nedoporučuju Prahu 1. Praha není Mnichov, tady se moc dobře po centru nepohybuje ani na kole ani pěšky, většina lidí dojíždí metrem nebo tramvají. Pokud fakt chcete chodit pěšky, tak jsou Dejvice nebo Holešovice docela daleko. Nejblíž jsou Vinohrady, ale také nejdražší.

Další odpovědi
aliendrone

Dejvice

No, to záleží spíš na tom bytě – rozloze, vybavení, ceně nájmu, zkrátka na daných KONKRÉTNÍCH faktorech včetně lokální sportovní, kulturní atd. obslužnosti.

Volím Dejvice, ale jen proto, že už ze zběžného pohledu do mapy by ti mohlo být jasné, že to z nich nedáš pěšky do centra za 15 minut, pokud by cíl byl na opačné straně. Leda bys byl Abebe Bikila nebo tak někdo. Uvaž, že samotné projití P-1 od Muzea na Malostranskou ti těch 15min zabere. ;) :D

Osobně bych se na čistý pěškobus 15 minut vyflákl a šel bydlet třeba někam na P-10 (Solidarita apod.) Ze Solidarity to máš cca 5min pěchem na Strašnickou (metro) a cca 10–18 minut na Muzeum/Můstek/Sta­roměstskou/Ma­lostranskou.
Vnitřní Praha je HNUS! :(

Alesh

Letna (Bubenec?)

Určitě někde kolem Stromovky, tam můžeš chodit běhat, máš to kousek k Vltavě do ZOO. Tahle část Prahy je pěkná. I když mně se líbí Praha skoro celá. 🙂

da ny

Vinohrady

Kromě ceny je rozhodující dostupnost bytů v době Vašeho přesunu.
Mně se líbív klidnější části, na rozhraní Vinohrad a Žižkova (i Dejvice).

Nepíšete, jak velký byt si představujete.
Zda počítáte s rodinou, se kterou budete v budoucnu chtít žít, tam, kde si to
si snad oblíbíte. Nebo jde o byt dlouhodobě pro jednoho, malý.
Zda sháníte pronájem nebo chcete byt koupit.
Mně se líbív klidnější části, na rozhraní Vinohrad a Žižkova (i Dejvice).