Avatar uživatele
suaeda

Doporučíte mi dobré víno z Moravy?

Poslední dobou se mi zdá, že jako vše tak i víno se začíná zhoršovat. V našem městě vzniklo v poslední krátké době velké množství stáčeného sudového vína. Chuť i kvalita tak jak se mi zdá šla rapidně dolů. Také jsem četl jak se dnes přivážejí mošty ze zahraničí upraví se vodou, cukrem a alkoholem a šup s tím na kšeft. Sudové víno jsem přestal kupovat. Bohužel i vína z lahví jsou dnes horší. Takže nyní k otázce.
Doporučte dobré moravské víno v lahvích, a především z jakých sklepů kupovat? A na co si dát při nákupu pozor?
Díky za poznatky nejen Moraváků.

Doplňuji:
Upřesňuji, že dávám přednost bílému suchému vínu. Občas nepohrdnu také lehčím suchým červeným.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, gagaga, anonym, Agneta, abendsbrot23, zzzlatokopka před 3317 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Ono je to totiž dost subjektivní, takže nelze jen tak poradit a hotovo. A i to zkoušení může být cíl 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Pokud ti nevadí směska (Müller a Veltlínské zelené), tak výborné je Magnum Cuvée od Mikrosvínu Mikulov.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

To je těžký…
😉
Vína někteří ´sklepníci´ na Moravě dělí na tři sorty:

  • dá sa
  • nedá sa
  • dá sa pražákom

😉
Já kupuju vína z prověřených sklepů, pokud možno přívlastková (zásadně v lahvi).
Ve vinotékách – ´stáčené´, nekoupím nic, co předem neochutnám…
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Sauvignon, Červený Tramín, Rulandské (nejlépe šedé), Ryzlink, Bzenecká Lipka…
Ale konkrétní vinařství??
Těch jsou desítky…
Zkus třeba toto – http://www.vi­narstvikrist.cz/ …
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Poslední léta moc víno nekupuji, většinou jen, když má přijít kamarádka. Dnes jsem výjimečně koupila červené suché a původně velmi dobré francouzské víno
J. Chenet, neb byl v akci za 69,90 Kč. Nalila jsem si skleničku, ochutnala a málem ho vyplivla. Teď ho horko ťažko srkám naředěný vodou, přece ho nevyleju.:-(

Mám dobrou zkušenost s víny Tramín, Müller Thurgau, Chardonnay, Modrý Portugal, Rulandské modré.
Všeobecně lze říct, že snad každé víno moravské ze sklepů z Valtic a z Velkých Pavlovic je dobré. Znojemská mi chutnají kysele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Merlot,muškát a další,jaké víno upřednostňuješ?bíle či červené?
http://www.vi­narskecentrum­.cz/aktuality/sto-nejlepsich-moravskych-a-ceskych-vin-pro-rok-2014-384/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Víno nebo vinařství?
Chutná mi z vinařství Popela z Perné.
Také Templářské sklepy mohu doporučit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek