suaeda

Doporučíte mi dobré víno z Moravy?

Poslední dobou se mi zdá, že jako vše tak i víno se začíná zhoršovat. V našem městě vzniklo v poslední krátké době velké množství stáčeného sudového vína. Chuť i kvalita tak jak se mi zdá šla rapidně dolů. Také jsem četl jak se dnes přivážejí mošty ze zahraničí upraví se vodou, cukrem a alkoholem a šup s tím na kšeft. Sudové víno jsem přestal kupovat. Bohužel i vína z lahví jsou dnes horší. Takže nyní k otázce.
Doporučte dobré moravské víno v lahvích, a především z jakých sklepů kupovat? A na co si dát při nákupu pozor?
Díky za poznatky nejen Moraváků.

Doplňuji:
Upřesňuji, že dávám přednost bílému suchému vínu. Občas nepohrdnu také lehčím suchým červeným.

Nejlepší odpověď
klumprt

Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Ono je to totiž dost subjektivní, takže nelze jen tak poradit a hotovo. A i to zkoušení může být cíl 🙂

Další odpovědi
Emefej

Pokud ti nevadí směska (Müller a Veltlínské zelené), tak výborné je Magnum Cuvée od Mikrosvínu Mikulov.

gecco

To je těžký…
😉
Vína někteří ´sklepníci´ na Moravě dělí na tři sorty:

  • dá sa
  • nedá sa
  • dá sa pražákom

😉
Já kupuju vína z prověřených sklepů, pokud možno přívlastková (zásadně v lahvi).
Ve vinotékách – ´stáčené´, nekoupím nic, co předem neochutnám…
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Sauvignon, Červený Tramín, Rulandské (nejlépe šedé), Ryzlink, Bzenecká Lipka…
Ale konkrétní vinařství??
Těch jsou desítky…
Zkus třeba toto – http://www.vi­narstvikrist.cz/ …
😉

pusinka50

Poslední léta moc víno nekupuji, většinou jen, když má přijít kamarádka. Dnes jsem výjimečně koupila červené suché a původně velmi dobré francouzské víno
J. Chenet, neb byl v akci za 69,90 Kč. Nalila jsem si skleničku, ochutnala a málem ho vyplivla. Teď ho horko ťažko srkám naředěný vodou, přece ho nevyleju.:-(

Mám dobrou zkušenost s víny Tramín, Müller Thurgau, Chardonnay, Modrý Portugal, Rulandské modré.
Všeobecně lze říct, že snad každé víno moravské ze sklepů z Valtic a z Velkých Pavlovic je dobré. Znojemská mi chutnají kysele.

anonym

Merlot,muškát a další,jaké víno upřednostňuješ?bíle či červené?
http://www.vi­narskecentrum­.cz/aktuality/sto-nejlepsich-moravskych-a-ceskych-vin-pro-rok-2014-384/

ReHu

Víno nebo vinařství?
Chutná mi z vinařství Popela z Perné.
Také Templářské sklepy mohu doporučit.