Avatar uživatele
anonym

Doporučíte mi se učit psát všemi deseti a bez dívání?

Mám notebook a k němu klávesnici, Enter je na notebooku klasický, ale na klávesnici jen ten malý pár hodin mi trvá, než si zvyknu z klávesnice na notebook a naopak.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? GM, iceT před 4566 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Samozřejmě je to výhoda, můžete plynule opisovat text, kontrolovat napsané.
Desetiprstová metoda vám ale neusnadní přechod na různé typy klávesnic. Ty mají rozdílné rozpětí mezi jednotlivými klávesami, a proto vzniká větší chybovost.

Ale abyste zvládl psaní všemi deseti a naslepo, je třeba přestat psát metodou „hledej a najdeš“ a věnovat se nácviku.
Začínáte totiž písmeny fjkd, postupně přibíráte další, takže než „propíšete“ celou klávesnici, trvá dost dlouho a navíc budete z počátku psát pomalu, než si prsty zvyknou.
Nejlépe a nejrychleji se naučít psát naslepo ten, kdo vůbec nepíše.

Máte-li chuť, zkuste. Na netu najdete postup pro nácvik desetiprstové hmatové metody.
Doplňuji:
Oprava – se naučí psát naslepo ten, kdo …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vřele doporučuji!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Zase sa nám niekto chce pri písaní pozerať po dievčatách?
Neuškodí písať všetkými desiatimi, ale pritom pozerať sa na text na obrazovke. Pri písaní dvoma prstami tá výmena klávesníc nejde rýchlejšie?
Priznám, nechápem, prečo to trvá jen ten malý pár hodín?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Lepší šikovná asistentka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Doporučuju ti to.
Ve škole nás to učili, psali jsme v základní poloze a za každou chybičku, nebo podívání nám nadávali, ale teď jsem za to ráda, princip se dá naučit během několika hodin, když člověk chce a myslím, že je to opravdu lepší, rychlejší a efektivnější metoda, než psát s díváním. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Vůbec nechápu, proč se tak důležitá dovednost pro každodenní život už dávno neučí na základní škole. Před několika lety jsem si vyzkoušel a pak koupil Deseti prsty a nemůžu si ho vynachválit. Nemám ale srovnání, takže mé hodnocení není objektivní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ing.internet

existuji na to programy na nacviceni, ale nevim jak se jmenuji. ps: taky se to chci naucit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

Tak jak psát všemi deseti teda nevím.Ale yb jsme si zvykl,tak musíte psát dlouhé články.A pak vám to půjde i těmi deseti prsty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kerberus

Obdivuji WeeBear, že zvládla princip psaní všemi deseti za několik hodin. Jak dlouho trvá několik hodin…?

Nejen vlastní zkušenosti „písaře“, ale i poznatky z výuky…

před 4566 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek