Doporucite mi nejakou kvalitni, inteligentni →neakcni← filmovou detektivku

Neco ve stylu starych dilu Columba?

Nejlepší odpověď
Pájo

DEXTER (v originálním znění s titulky). Pozor, je těžce návykový!

Další odpovědi
bolak

Můj přítel Monk.

  • hlavní hrdina je taky taková zvláštní komická postavička :)
  • pointy a řešení vražd jsou často stejně zajímavé
  • Monkova manželka je mrtvá, takže stejně jako u Colomba o ní hodně uslyšíme, ale v žádném díle se nám neukáže
  • díly jsou kratší, takže odpadá pauza na záchod
  • u většiny z nich se i zasměješ

Pokud ale hledáš jen zajímavé zápletky, poněkud nudnější příběhy včetně vedlejších postav a bizarního povýšeného detektiva, tak mě napadá Hercuile Poirot. Toho už je natočíno taky mrtě epizod.

To jsou asi dva nejkvalitnější z těch co podle mého splňují tvé kritéria.

Terryle

Skvělý byly Vraždy v Midsomeru. Sice seriál, ale s hodně dlouhejma dílama, takže to bylo skoro jako koukat na film. Hlavně ty starý díly byly parádní…