Nechápavé

Doporučíte mi monitor do 3–3,5 tisice?

Aby to byl normalni monitor, zadny sunt :)

8 je moc..

Jeste je i technologie LED

Nejlepší odpověď
cochee

LED je marketingová pseudotechnologie pro podobné Nechápavé, jaký jsi ty. Monitory označené jako LED používají bíle svítící LED pro vytvoření podsvícení pod LCD vrstvu. Starší způsob podsvícení pomocí miniaturní zářivky zvané CCFL se už ani nevyrábí, tudíž všechny dnes nově vyráběné displeje fungující na principu kapalných krystalů (ať už TN, TFT, IPS nebo pokročilejší) jsou LED, ať tak jsou nebo nejsou označeny.

I jen letmým pohledem na tu hloupou Alzu zjistíme, že přestože existují i jiné zobrazovací technologie, např. plazma nebo AMOLED (to jsou ty PRAVÉ LED zobrazovače), monitory, i ty nejdražší, jsou nabízeny pouze s technologií LCD.

Další odpovědi
zelí

Za 3,5 jedině TN. Tzn jedině šunt. Šunty nedoporučuji. Našetři si tak 8 a kup si nějaké IPS.
Pozn.: TN a IPS jsou technologie displeje.