Kostka0

Doporučili by jste mi nějakou opravdu humoristickou knihu pro teenagera?

Nic smutného, ale naopak něco veselého pro 12 – 15 let.

Nejlepší odpověď
gecco

Zdeněk Jirotka – Saturnin…
To rozesměje desetiletého i stoletého člověka – i přes těžký zánět obličejových dutin…
Přeju příjemné čtení.
😉
Doplňuji:
Quentosi, díky za ´vzpomínku´ na další geniální knihu…
😉
Taky ještě přidám – Stopka a spol. (Rudyard Kipling)…
😉

Další odpovědi
quentos

Přidávám se k doporučení Saturnina a ještě přidám úplně jiný druh humoru – Louis Pergaud: „Knoflíková válka“. U toho jsem se chlámal zhruba v těch uvedených letech věku…
Doplňuji:
jo a taky „Zvonokosy“ G. Chevalliera

redy

Každej se smějeme něčemu jinýmu.Ale mi se líbí tahle:
Šašek, to zní hrdě.
autor kreseb – Jaroslav Dodal
autor fotografii – František Dostál
Teď mi napadlo že spíš myslíš víc čtení- tadyta je spíš o obrázkách a fotkách. Ale vtipná je.

setapouch

A protože dvě z mých nej… knížek zde už zazněly, přidám třetí – Pan Kaplan má stále třídu rád. Přestože je hlavně o hrátkách s anglickými slovíčky, byla geniálně přeložena i do češtiny a je nejméně stejně vtipná i v překladu.

http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/pan-kaplan-ma-stale-tridu-rad-35511