afro.minerva

Doplňující otázka pro iwetax – hlídání sourozence.

Neměla jsem možnost tě kontaktovat. Víš, já už jsem taky dospělá a taky na dětství vzpomínám se vztekem. Tvoje řešení jsem taky uplatňovala. Když mi vyházela ségra všechno oblečení do rozšlapanýho uhle na zemi, nebo mi roztřískala věc, kterou jsem měla ráda a řekla na to jenom: „Aby jsi se nepos..la“, tak jsem nedělala nic.A rodičům to bylo ovšem fuk. Hlavně, že měli klid.Ale proč je to tak běžné?

Odpovědi
iwetax

U mě to bylo jasné, moje matka byla nejmladší ze tří sourozenců , její sestry se před ní zamikali v pokojíku a ona si musela hrát sama. A když s ní museli někam jít tak jí brali jako kouli u nohy a jako povinnost, bavili se spolu a sní ne. Tak si to asi na mě vybíjela. Táta byl v pohodě , ten se mě zastával. Todle dělají lidi kteří se nedokážou vcítit do jiného člověka a jsou zahledění do svích problémů .

panenka

ahoj afro minervo jak tady vidím každý máme nějaký zážitek z dětství.já jsem ze tří sester jsem tá nejstarší a taky jsem měla občas nějaké problémy se sestrami.braly mi oblečení,chodili spolu ven jen oni dvě já jsem vždy byla až uplně vzadu.nemůžu si stěžovat na své rodiče protože vše co mohli nám vždy dali.ale měla jsem strýce od mamky bratra a ten se oženíl protože jsme folklorní rodina jak bylo tomu malému 4 roky tak jsem ho musela hlídat,vozit,brá­vala jsem ho do cirkusu nebo jsem s ním třeba jen tak jezdila abych ho hlavně uspala a měla klid.druhé děti co létali po venku si užívali a já musela hlídat malého.ted už je mu 18 vždy když mu to připomenu se mi jen směje a nevěří mi

holčička

Já jsem nejstarší a sestry si myslely že já jsem více oblíbená u rodičů.Tak mě shazovaly(bonzovaly nepravdu atd…)Dělají furt naschvály když něco udělaly svalily to na mě atd. Tatka mi nevěřil ale mamka jo protože jeden rozhovor slyšla pak se mě zastávala protože segry nepřestaly.Já jsem za obě pykala protože když měly bordel v pokoji tak řekly že to je všechno moje a rodiče jim uvěřily a když jsem řekla že to neí moje nebo jsme to neuklidily tak jsme měli zaracha na televizy a segram to bylo fuk protože ony hned usly ale mě to fuk nebylo.Taky nevím proč je to tak běžné?