PetaKo

Doplňujete dětem vitamín D?

Nejlepší odpověď
ivzez

Já už mám děti dospělé
ale když byly malé, doplňovala jsem.

Podle mne je vitamín D důležitým doplňkem,
ani dnes bych neriskovala křivici.

Myslím, že není na místě diskuze, jestli vitamín D
doplňovat nebo ne. Maximálně lze s lékařem (nikoliv s laiky)
diskutovat o tom, který doplněk je pro dítě nejvhodnější.

Další odpovědi
dudu

Zajímavá je informace z poslední doby podle které se letos výrazně zvýšil počet dospělých s nízkou hladinou D vitaminu. Příčina tohoto stavu je pro lékaře tak trochu záhada hlavně proto, že se jedná o zjištění po letní sezoně kdy slunečního záření bylo habaděj.

Cermak

Ne jen dětem, ale i sobě. Pro mimča je vigantol a ta stejná značka Merck dělá vigantolvit (www.vigantolvit.cz) pro dospělé a děti od 12 let. Rozhodně by se jeho nedostatek neměl podceňovat.

nyjono

Pokud děti chodí hodně ven, není doplňování potřeba.
Ale v dnešní době sedí děti často u PS, mnohem více, než v minulosti, pak je doplnění vit D žádoucí.
VELMI záleží na původu potravin.doplňku.

majki636

Tak on by se neměl doplňovat jenom dětem, ale i my dospělí bysme ho měli doplňovat. Já teda beru už druhým rokem každý podzim a zimu vigantolvit na doporučení lékaře, abych předešla nedostatku vitamínu D a tím dalšími problémy co jsou s tím spojené

Jana5678

Já pro svého syna kupuji na internetových stránkách https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-colostrum-pro-deti-kravske-kolostrum-60-tobolek/ tablety Senza Colostrum pro děti. Po několika týdenním užívání vidím, jak se můj syn stává silnější a odolnější proti nemocem. Tyto přírodní tablety jsou snadno stravitelné a plné vitálních živin. Vřele doporučuji všem, kdo chtějí pro své děti jen to nejlepší.

Jana5678

Vitamín D kupuji pro sebe i moji dceru pravidelně, ale nedávno jsem narazila na přírodní tablety Senza Colostrum pro děti na internetových stránkách https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-colostrum-pro-deti-kravske-kolostrum-60-tobolek/. Takže mám jistotu, že poskytuji svému dítěti tu nejlepší možnou podporu pro jeho zdraví. Jsou to přírodní a bezpečné tablety, které zvyšují imunitu a podporují růst.

Sonka Pop

Já jsem na Dcko brala na předpis Vigantol. Super kapky, které vitamín perfektně doplnily.

XenieRo

Ahojky, ano ano… A to sice díky vigantolvit vitamínům. Doporučuju.