1popelka1

Doplňte následující pojmy.

  1. jiný název pro kočovníky –
  2. nauka o předurčení, tj. nauka o –
  3. selské bouře ve Francii roku 1357 –
  4. soustřeďování hospodářského a kulturního života do měst –
  5. pokus o otevřenost a průhlednost veřejného života, o který se v SSSR pokusil Michail Gorbačov –
  6. umělecký směr vyjadřující osobní vjemy a prožitky

Zkuste negooglovat.

Doplňuji:

  1. jiný název pro kočovníky = NOMÁDI
  2. nauka o předurčení, tj. nauka o PREDESTINACI
  3. selské bouře ve Francii roku 1357 = JACQUERIE
  4. soustřeďování hospodářského a kulturního života do měst = URBANISMUS
  5. pokus o otevřenost a průhlednost veřejného života, o který se v SSSR pokusil Michail Gorbačov = GLASNOSŤ
  6. umělecký směr vyjadřující osobní vjemy a prožitky = IMPRESIONISMUS

Nejlepší odpověď
annas

Popelko, zapotila jsem se…

  1. nomádi
  2. předurčení – predestinace, osudovost – fatalismus
  3. stoletá válka?
  4. urbanizace
  5. perestrojka, glásnosť
  6. impresionismus

Doplňuji:
Imprese = dojem, vjem .Impresionisté si vytkli za úkol vylíčit osobní dojmy o pozorovaném předmětu nálady, pocity tak, jak se jim to jeví.

Exprese = výraz, vyjádření. Expresionisté si vytváření své představy, jež prohlašují za skutečnost, a proto je přetvářejí.

Další odpovědi
quentos

  1. predestinaci,
  2. urbanizace,
  3. expresionizmus … víc toho asi nedám ;{)>

Doplňuji:
váhal jsem mezi expresionizmem a imresionizmem, ale domnívám se, že expresionizmus zobrazoval osobní vjemy a prožitky, kdežto imresionizmus se snažil impresi – dojem – vyvolat zejména u diváků…