Avatar uživatele
Bronzový

Doplňkové penz. spoření a důchodové pojištění, obě nebo stačí spoření?

pokud NEmám možnost platit soc. pojištění ani nikdo za mě a mám možnost platit pouze jeho část, totiž důchodové pojištění a pak jako další možnost pak i doplňkové penz. spoření, tak proč se obtěžovat s důch. pojištěním když vložené peníze nelze vyplatit pokud nedosáhnu cca 35 let tohoto pojištění a věku 60 let+ ?

Není to dost rizikové? a nemám se spolehnout pouze na ten III pilíř (doplňkové penz. spoření)?

Proto jsem se již ptal které z těchto dvou je jistější: http://www.odpovedi.cz/…

děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

I když se mnou někdo jistě souhlasit nebude, za mně - výhodné to není. Pro člověka plátce. Ale stát potřebuje peníze vybírat, aby měl z čeho platit těm, kteří teď berou. Až budeš víceletý, nebudeš už platit, ale dostávat. Pokud bude z čeho. A pokud se dožiješ patřičného věku.
Nejspolehlivější a nejvýhodnější je vytvoření sekundárního příjmu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Souhlasím s ReHu, ani podle mne to není výhodné.

Doplňkové penzijní spoření je DOPLŇKOVÉ. Aby se Vám alespoň částečně vyplatilo, potřeboval byste dosáhnout na státní příspěvek, jehož podmínkou je souběžná účast na důchodovém pojištění…

A pozor!
U doplňkového penzijního spoření není garantován
nezáporný (kladný) výnos. (Podle mne je to riskantní.)

_____

Článek na Eprávu.cz:
http://www.epravo.cz/…

Zákon č. 427/2011 Sb., o doplňkovém penzijním spoření:
http://www.epravo.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

První pilíř, tj. státní důchodové pojištění, je povinné, pokud chcete do důchodu někdy jít. Bez tzv. odpracovaných let (době trvání = placení důchodového pojištění) nemáte na tuto dávku nárok. A to je spravedlivé. Když dnes nepřispíváte, není důvod Vás z tohoto fondu v budoucnu podporovat.

Penzijní připojištění (dnes doplňkové penzijní spoření, třetí pilíř) je soukromá záležitost a není nutné se ho účastnit. Bez státních příspěvků je v podstatě ztrátovou záležitostí.

Zatímco dnešní důchodci dokáží vyžít z důchodu vypláceného z prvního pilíře, budoucí důchodci z něho nezaplatí více jak 1/3 svých životních nákladů. Pokud je Vám méně než 45 let, tak určitě nějakou doplňkovou formu spoření na důchod zvolte. Nemusí to být třetí pilíř, můžete investovat do akcií, kupovat si zlaté a stříbrné mince (zde volte oficiální ražbu z České mincovny Jablonec nad Nisou nebo zahraniční ekvivalet, ne nic od Národní pokladnice a podobných šuntů), můžete sbírat poštovní známky, pohlednice apod. Většinou Vám to uchová hodnotu peněz a někdy na tom i vyděláte (= berte to jako úrok z vkladu).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

postcd

ReHu a ivzez. Píšete, že "to" není výhodné. já ale nevím co z těch dvou máte na mysli. Zmiňoval jsem a) důchodové poj. a b) doplňkové penz. spoření III. pilíř (u něhož má každý nárok na stát. příspěvek aniž by on, nebo někdo jemu platil důch./soc pojištění. mám vyzkoušeno)

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Pročtěte si ten zákon o doplňkovém penzijním spoření:
http://www.zakonyprolidi.cz/…

Já bych do toho nešla…

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Podle mne se dá (??) spolehnout jenom na státní důchodové pojištění. Ovšem já jsem spíše skeptik a penzijním ani pojišťovacím společnostem na rozdíl od státu nevěřím.

Hlavní problém vidím v tom, že za nějakých podmínek uzavřete smlouvu podle aktuálně platného zákona a za pět let po změně vládní koalice může dojít ke změně nebo zrušení…

_____

Podívejte se na web ČSSZ – opravdu by se Vám podmínky pro výplatu státního důchodu nepodařilo splnit? Nebo nemohl byste se alespoň na nějakou dobu zaměstnat, abyste počet let pojištění zvýšil?
http://www.cssz.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 839
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 298
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.