annas

Doplníte správně s (s-) nebo z(z-)?

Včera jsem dostala návrh, abych do „vzdělávací linky“ zařadila procvičování pravopisu.

  1. -těží v-tává -poostele. 2. Přijde některý den – neděle.
  2. Přespal u nás – neděle na pondělí. 4. Včely létaly – květu na květ. 5. Nebyl – to promluvit.
  3. -běh -balil svých pět švestek. 7. Dostal se na -cestí. 8. život ho -máhá. 9. Někdy je celý -mazaný a často i -máčený. 10. -hlédli jsem pěkný film. 11. – vrcholu hory jsme -hlíželi do údolí.

Doplňuji:

  1. Stěží vstává. 2. Přijde s neděle na pondělí (zastaralý tvar). 3. Přespal z pondělí na úterý. 4. Včely létaly z květnu na květ. 5. Nebyl s to promluvit (zastaralý tvar).
  2. Zběh sbalil 7. Dostal se na scestí. 8. Celý zmazaný a často i zmáčený (smočit – trochu namočit. 9. Zhlédnout film. 10. Shlédnout do údolí.

Nejlepší odpověď
vagra

Bestak to má dobře,až na 9-zmáčený!
Doufám. :D
Doplňuji:
Přehlíd jsem 5– s

Další odpovědi
bestak

  1. stěží vstává z postele
  2. z neděle na pondělí
  3. z květu na květ
  4. zběh sbalil
  5. na scestí
  6. zmáhá
  7. zmazaný a často i smáčený
  8. zhlédli jsme film
  9. z vrcholu hory jsme shlíželi do údolí

Za „zmáčeným“ si stojím – http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8&q=zm%C3%A1%­C4%8Den%C3%BD
Navíc smáčí se třeba prádlo v řece…

oskar

1s s z 2.z 3.z 4­.z 5.s 6.z s 7­.s 8.z 9.s z 10­.s 11.z s

annas

Vagra odpověděl jako první.

annas

Přijde s neděle. Tedy přijde po nedělí. Omylem jsem dopsala na pondělí. Nepatří k doplnění.
Omlouvám se.