annas

Doplníte odpovědi z hudebního kvízu?

  1. Která skupina v roce 1974 cenu Eurovize s písní Waterloo ?
  2. Co je absolutní hudba?
  3. Napište, co sem nepatří: Prodaná nevěsta, Má vlast, Její pastorkyňa, Hubička, Rusalka. Proč?

Nejlepší odpověď
kropitko

  1. ABBA
  2. to je hodně starý…musím to najít ddd Absolutní hudba

Termín hudební estetiky 19. století. Hudba absolutní byla dávána do protikladu s hudbou programní. Dnes považujeme tento termín za překonaný, protože je dokázáno, že hudba působí na člověka mnohem komplexněji a bez mimohudebních významů vlastně neexistuj
3)Nepatří tam Její pastorkyňa,,,nejsem na hudbu žádný expert,ale ostatní napsal A.Dvořák a pastorkyni asi Janáček,nebo nevím…čau

Asi,jdu to hledat!

Houby,jsem si spletla Dvořáka se Smetanou,už to vím..!!! Ale Rusalka je od Dvořáka…

Tak teď,teď myslím,že je to Má vlast,to totiž není opera,ale symfonie s nějakou sbírkou básní? Nebo co?

Další odpovědi
vagra

Kropitko,uklidněte se a trochu si to srovnáme

1-ABBA
2-Hudba,která není vázána žádným dějem,nebo předlohou/volná hudba/
3-Má vlast je cyklus symf.básní-ostatní jsou opery

kropitko

Už se nikdy nebudu pouštět do ničeho,čemu aspoň na 90 % nerozumím,,,,jsem se do toho tak zamotala,že už ani nevím čí jsem…