dáma z ČR

doplníte mi prosím rčení?práce mu roste pod…

Nejlepší odpověď
quentos

nikoli pod rukami, ale POD RUKAMA (duálový tvar používaný pro párové části těla).
Doplňuji:
rtepp: ano

Další odpovědi
anonym

… pod rukami.
Doplňuji:
Pepo,já se spletla!
Mažte mi palečky!

rtepp

rukama-i
Doplňuji:
Guentos dík bylo to dobře „rukama“.?

quentos

… než mě někdo chytne za slovo – užívá se pro NĚKTERÉ párové čási těla, jmenovitě ruce, nohy, oči, uši. Sedmý pád mn. č. ostatních párových částí se skloňuje normálně podle jejich vzoru (tedy např. s koleny („městy“), s lokty („hrady“), s kotníky („hrady“), s vaječníky („hrady“), s varlaty („kuřaty“), s plícemi („růžemi“)…