dudu

Doplnili jste si svoje znalosti?

Zabudnite na stredoškolské hodiny biológie, kedy bolo treba vedieť rozdiel medzi drsným a hladkým endoplazmatickým retikulom. My sme pre vás zozbierali fakty o ľudskom tele, ktoré si zapamätáte oveľa ľahšie.
Z jednoduchého dôvodu – sú tak bizarné, že ich skrátka nemožno zabudnúť.

  1. Kýchame rýchlosťou 160 km/h.
  2. Produkt kýchnutia dokážeme vymrštiť až do vzdialenosti 6 metrov.
  3. Na jediný krok musíme uviesť do pohybu cca 200 rôznych svalov.
  4. Priemerný šesťdesiatnik stratí až polovicu chuťových buniek.
  5. Uši a nos rastú po celý náš život.
  6. Telo sa nepretržite zbavuje starej kože. 70-ročný človek jej za život „zvlečie“ viac ako 47 kíl.
  7. Štvrtina kyslíkových zásob tela putuje do mozgu (u mužov to, pochopiteľne, neplatí vždy).
  8. Srdce 70-ročného človeka zabúchalo 2,5 miliardy krát.
  9. osmdesapet percent mozgu tvorí voda.
  10. V priebehu hodiny si neuvedomele siahneme na tvár v priemere 19-krát.
  11. Naše telo obsahuje toľko síry, že by to stačilo na vyhubenie všetkých bĺch v psom kožuchu.
  12. Zatiaľ čo čítate túto vetu, vo vašom vnútri umiera 50 000 buniek a rodí sa rovnaký počet nových.
  13. Odtlačok jazyka je unikátny presne tak isto, ako odtlačok prsta.
  14. Naše nohy vyprodukujú denne takmer pol litra potu.
  15. Mozog využíva rovnaké množstvo energie ako 10-wattová žiarovka.
  16. Žalúdočná kyselina je tak silná, že by rozložila aj žiletku.
  17. Praváci žijú v priemere o 9 rokov dlhšie ako ľaváci.
  18. Počas spánku dosahujeme každú hodinu erekciu.
  19. Necht rastie najrýchlejšie na prostredníku.
  20. Rodíme sa s 300 kosťami, umierame len s 206-timi.
  21. Ľudský vlas je prakticky nezničiteľný. Mimo ohňa ho nezlikviduje extrémny mráz, voda, kyseliny ani vyskoko korozívne

chemikálie.
22. Ženské srdce bije rýchlejšie ako mužské.
23. Naša pečeň plní viac ako 500 rôznych funkcií.
24. Množstvo slín, ktoré za život vyprodukujeme, by naplnilo dva veľké bazény.
25. Náš nos si dokáže zapamätať 50 000 rôznych pachov.
26. Keď sa prejeme, dočasne počujeme horšie.
27. 90 percent všetkých ochorení je zapríčinených alebo skomplikovaných stresom.
28. Na úsmev potrebujeme 17 svalov, na zamračenie 43. Usmievať sa je evidentne pohodlnejšie!
29. Ľudská hlava ostáva pri vedomí ešte 20 sekúnd po tom, čo bola oddelená od tela.
30. Pri strachu produkuje ucho viac ušného mazu.
Zdroj: mailík od přátel

Odpovědi
led

Doplním zdroj aj s obrázkami:

Zdroj: http://magazin­.atlas.sk/zdra­vie/30-sialenych-faktov-o-nasom-tele/738205.html

anonym

A kdo mi to přeloží do češtiny,ha?