iwetax

Dopláceli jste letos za elektriku?

Já co jsem se ptala tak všichni letos dopláceli. Já doplácela 800kč. Celkem jsem tedy zaplatila za elektriku za rok 12800kč- to bych ráda věděla co s těma penězma na ČEZu dělají!! Vždyť je to nechutné.
Doplňuji:
Mosoj: To je hrůza!!!. A já vždy myslela, že sluneční energie je zadarmo. To na polích másto kukuřice budou ty obludy a ještě za to budu platit tak hrozný peníze?!

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle toho komu kolik vraceli nebo kdo kolik doplácel nelze posuzovat. Každý má jinou spotřebu a jiné zálohy.

Faktem je, že ke zdražení došlo naposledy k 1.1. 2010. Zdražovaly se až na paušální položku, všechny složky tarifu.
A zdražovat se bude dál. Kdyby nic jiného tak další zdražení bude opět v položce „podpora výkupu el. Z OZE“ to je ta slavná energie ze solárních elektráren kde si mastí kapsu ti co neví co s prachama a všichni odběratelé jim to platí.
Do posledního zdražení to byla ve vyučtování zanedbatelná položka cca 5 haléřů na každou námi spotřebovanou KWh. Od zdražení je to již cca 17 haléřů a do příštího roku to půjde přes korunu a dále ještě podstatně více. Jestliže máte roční spotřebu třeba 3000 KWh tak nyní z toho zaplatíte 510 Kč jako příspěvek na tuto energii. V krátké době
ten příspěvěk ale vzroste k 1 Kč a pak budete platit již 3000 Kč ročně jako příspěvek na tuto energii a 1 Kč nebude zdaleka konečná hranice. Ostatní položky se budou samozřejmě průbežně zdražovat též.

Poděkujme EU a našim politikům, kteří místo aby přemýšlšli ve sněmovně spí.
Oni se do toho nechali natlačit EU.
Pamětníci, pamatujete RVHP – EU je to samé !!!
V podmínkách demokracie ještě horší!
Doplňuji:
iwetax : Bohužel je to tak. Problém je to tak obludný, že to dokonce donutilo naši vládu se tím zabývat a to už je co říct.
Bohužel pravidla jsou ve schválených zákonech a náprava je těžká ne-li nemožná.

Další odpovědi
BEAES

Nám to vyšlo šul-nul, ale je fakt, že jsem se snažila šetřit a nikde nesvítit zbytečně. I tak to vychází kolem 10,000 Kč za rok a to není málo.

vagra

Ono to také záleží na vás jak s elektřinou zacházíte.Kdysi býval takový slogan-NESVÍTÍ NĚKDE ZBYTEČNĚ?Při dnešních cenách el.energie to platí desetinásobně
Platím 1300 měsíčně-prozatím nic nedoplácím.

čárlí

Soudě dle vašeho komentáře asi tušíte co s tím dělají.
Ano je to tak: hodí ty balíky peněz na talíře a hned se do toho pustí, ani si to nepřisolí. To je skutečně nechutné.

anonym

Energetika je stat ve state.

maly

To víte ,paní,ČEZ je koncern,který si může dovolit cokoli,ti jsou tvrdě za vodou,Voni se snaží držět krok se západními státy,co do plateb,ale náš zákon je takový jaký je.My jsme dopláceli 20000.-kč,a navíc já osobně s dalšími děláme pro ČEZ a nedostanem ani slevu.

vecernice

Letos jsem po dlouhé době nedoplácela a dokonce pár korun dobírala.Ročně zaplatím za tři odběrová místa asi 330.000,–korun.Je to krásná představa,ale hodila by se nějaká množstevní sleva.Mám pocit,že dělám jen na to.

anetadela1

Zatím nám nic nepřišlo, ale jinak to máme nastavený tak,aby nám vraceli. Stejně to máme i u plynu.

panenka

Doplácely jsme letos 3500 kč protože spravuji domek jinak mi většinou vracejí.
Velice jsem byla rozčílena když mě došlo SIPO a na něm že ze 1200 kč mi to zvedly na 1700 tak jsem si tam zavolala a nechála jsem si to vrátit na předešlou zálohu.

ReHu

Já doplácela, jako každý rok cca 3000 KČ. pro anetadelu1 > pokud vám vracejí, znamená, že jim Kč půjčujete na celý rok bezúročně.
I když to jsou nehorázné peníze, raději budu doplácet, čili si půjčovat já.

GangstaHelper

My jsme letos asi poprvé přeplatili, asi o 2200Kč! Není to zas tolik, vzhledem k tomu, že máme zálohy přes 1500.

Osobně mi to nepříjde zase tolik. Jsme asi fakt žrouti (žijeme jen 3 v bytě). Ale nějaká ta sleva by se hodila.

mosoj

No ona zadarmo není. ČEZ je povinnen ji vykupovat podle pofiderního zákona někde kolem 11 – 12 Kč za KWh. No a aby na tom netratil tak to rozpočte mezi ostatní spotřebitele.

mosoj

Za to že se letos doplácelo nemůže ani tak úprava cen, ale dlouhá zima.
Pro zajímavost : Mám dvojtarif a jistič 25 A.

Cena elektriky po celý loňský rok:

vysoký tarif –5,03 Kč za KWh
nízký tarif – 1,64 Kč za KWh
měsíční paušál – 182,07 Kč za měsíc

Cena od 1.1. 2010
vysoký tarif – 4,91 Kč za KWh
nízký tarif – 1,78 Kč za KWh
měsíční paušál 182,07 Kč za měsíc

Tentokrát se ještě podařilo zamaskovat zdražení " zelené energie".