Baruš-lolli

DOPIS POMOZTE-Jsem šíleně zamilovaná do jednoho kluka už 5 let a zítra mu to řeknu. Když řekne ne, dám mu tento dopis

Dopis:

Vím, že tě tímhle asi otravuji, ale slibuji, že tohle je poslední. Už nikdy tě nebudu otravovat a už nikdy na tebe nebudu civět. Chci, abys ale věděl pár věcí. Mysli si o mě co chceš a vím, že si o mě nic pěkného nemyslíš, ani nebudeš, ale mě je to jedno. Protože potřebuji, abys tohle všechno věděl.
Píšu tohle 28.1 , takže den předtím, než jsem ti to řekla. Brečím u toho jako želva, protože vím, že řekneš NE a tenhle dopis ti pak dám.
Prosím, přečti si to o samotě a byla bych ráda, kdybys to nikomu neříkal. Díky.

Pavle…
Když tohle čteš, tak jsi mi dnes řekl něco, co už se mi z paměti zřejmě nikdy nevymaže.
Řekl jsi- NE. A samozřejmě, že tuhle odpověď jsem nechtěla, ale co mi zbývá. Je to tvůj život a já tě pochopitelně nemůžu do ničeho nutit. Ale chci,abys věděl, že jsem kvůli tobě dělala tolik hrozných věcí, které by normálního člověka ani nenapadli. Pamatuji si všechno, co jsi mi kdy řekl. Pamatuji si den, kdy jsi přišel do školky a já tě jako malá neměla ráda. Ve skutečnosti to byla jen přetvářka a já tě měla víc než ráda. Když jsme každý šel do jiné třídy, bylo to pro mě hrozné odloučení a já vždy doufala, že my dva někdy skončíme ve stejné třídě. Když se dostavila možnost, že bychom mohli být ve stejné třídě, srdce mi poskočilo radostí. A když jsi tam první den vešel, zaplnila mě vlna radosti. Zase jsem tě mohla denně vídat. Jen tě vidět. Celé dva roky jsem tajně doufala, že si mě všimneš. Že mi něco řekneš. Ale ve více než 90% jsem musela naší konverzaci začínat já. Což mě neskutečně mrzelo. Byla jsem pro tebe vzduch. Nic… Prošla jsem si za tu dobu přes pár vztahů, protože jsem si myslela, že kdžy budu s někým jiným, zapomenu na tebe, ale pořád jsem myslela jen a jen na tebe. Protože ten na koho jsem čekala celou dobu, jsi TY ♥.
To TY jsi mě naučil, co je to láska.
To TY jsi mě naučil, co je to milovat někoho tak moc, až to bolí.
To TY jsi mi dokázal na rtech vykouzlit úsměv.
To TY jsi mě dokázal rozbrečet během vteřiny.
To TY jsi byl můj smysl života.
To kvůli TOBĚ jsme se těšila do školy.
To kvůli TOBĚ jsem se řezala 6 měsíců :/ ( i když jsem věděla, že sebepoškozování nesnášíš).
To TVOJE ignorace mě ničila.
Když jsi o mě jen zavadil pohledem, byla jsme nejšťastnější na světě.
Když se naše pohledy setkaly, měla jsme motýlky v břiše.
Když jsi odpověděl na jakoukoliv mojí stupidní otázku, byla jsem v ráji.
Slyšet tvůj hlas, koukat se ti do očí, denně tě potkávat…
Byl to pro mě ráj.
Ale řekla jsem si, že ty o mě zjevně ani nezavadíš a tak jsem se rozhodla jít a na všechno se tě zeptat. Zeptat se na otázku, na kterou už chci 5 let znát odpověď.
A chtěla jsem tvojí odpověď, která mi řekne, zda jsem brečela každou noc oprávněně, nebo ne. Zda jsem se řezala zbytečně, nebo ne. Zda jsem doufala v nemožné, nebo ne. Zda jsi na mě někdy vůbec pomyslel, nebo ne.
Chtěla jsme ti říct, že jsi pro mě všechno.
Jsi pro mě víc, než si dokážeš představit.
Já vím, že je to divné, protože tě ani skoro neznám, ale…
Já si nemůžu pomoct. To, co k tobě cítím není to, že tě mám jen ráda. Je to tak, že tě miluji! Strašně moc… Ale bohužel, ty mě ne.
Tak a to je všechno, co jsem chtěla, abys věděl.
Vím, že budu mít ještě nějaké vztahy, ale chci aby sis zapamatoval, že to budeš ty, na koho budu vždycky čekat. TY!
Měj se hezky, Pavle…

S láskou,
Bára
Doplňuji:
Chci jen vědět, zda je to dobrý nápad, mu tohle dát.

Nejlepší odpověď
briketka10

já bych se před klukem takto neponížila
záleží na tobě, nevím kolik ti je let a kolik
je jemu, jestli tě nechce, tak tě nechce
kluků je na světě dost a možná lepších
než si dovedeš představit :)

ale uvidíš zkusit to můžeš neodrazuju tě ať
ti to vyjde já lásce přeji vždy jen to nejlepší :)
Doplňuji:
přečti si tady něco o platonické lásce
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&tbo=d&­site=&source=hp&q=pla­tonick%C3%A1+l%C3­%A1ska&oq=pla­tonick%C3%A1+&gs_­l=hp.1.0.0l8j0i30l2­.5201881.5206882­.0.5209582.11­.10.0.1.1.0.158­.1120.2j8.10.0­...0.0...1c.1­.8X7D2wZvtaM

Další odpovědi
hanulka11

A co bys chtěla vědět ?????
My předem nevíme jak to dopadne.
Doplňuji:
Jen si myslím, že za těch 5 let si tě jistě všiml a kdyby o tebe stál – dal by ti to už najevo.
To je můj názor – já bych rozhodně žádný dopis nepsala. Myslíš že ho tím obměkčíš- nebo jaký myslíš ,že dopis bude mít efekt?????

Damiana

Garantuji ti, že jestli řekne NE rovnou a ty mu nacpeš tenhle dopis, číst ho nebude. Rovnou ho vyhodí, protože když někdo o někoho nemá zájem, těžko bude pročítat jeho líbesbríf.
Ten dopis si nech pro sebe. Sama si ho pozorně přečti a zkus se nad ním zamyslet. I nad vším tím, co jsi o sobě sama napsala. Chceš se někomu, kdo o tebe pět let nejeví zájem opravdu takhle otevřít? Chceš být tak upřímná, že „hodíš vplén“ i své sebepoškozování – kterým navíc ze sebe uděláš trosku? Takové věci se svěřují lidem, o kterých víme, že jim můžeme věřit, protože o náš život mají zájem a pomáhají nám. Tady by to znělo i trochu jako vydírání. Být klukem a dostat tenhle dopis, tak s takovou holkou nechci nic mít. Dívka má mít své tajemství a ne ze sebe dělat chudinku a žebrat o lásku. Nikdo není povinnen tě milovat, na to nezapomeň. Soustřeď svou pozornost i jiným směrem než k Pavlovi nebo se s ním začni normálně bavit, ale nedělej proboha, jako byste spolu měli dvě děti a ty bys bez něj byla vyřízená nebo se ti nakonec vysměje.

Braník

Láska je mocná čarodějka i hory přenáší
jinak to máš moc hezky napsané,ale pokud ti řekl ne,už bych ho víc neobtěžoval,
at ti to dobře dopadne a někdy vzpomen,že není na světě jen on

Hlada

Není to dobrý nápad. Dívka, která se před klukem ponižuje a přiznává se k duševní nemoci není imponující. Takhle ho nezískáš, spíš odradíš. Jestli o tebe nemá zájem, nemusí si nechat dopis pro sebe.

charliesheep

Báro,řekni mu že ho máš ráda a pak pokračuj tím,jak pamatuješ den,kdy přišel do školky a dál,jak píšeš v dopise.O tom řezání pomlč(A UŽ TO NEDĚLEJ,JE TO KRAVINA)a hezky pokračuj dál až po větu Byl to pro mě ráj.Tohle pochopí,pokud tě má rád,dopadne to dobře.Pokud s tebou nebude chtít chodit,nic s tím neuděláš a jediné co můžeš je zachovat si určitou noblesu a ačkoliv to bude bolet,říct jen něco jako chápu a odejít.Jedině tak si tě bude vážit.Dopis vyhoď.

brusinka

Vidím to podobně jako někteří. Řekni mu, co k němu cítíš (klidně mu to i napiš, ale ne takhle příliš otevřeně a hlavně ne takhle „sebelítostivě“). Já si myslím, že pokud jsi mu jedno, může z toho mít klidně legraci a třeba to i šířit dál; a pokud mu jedno nejsi, nebo je to třeba jen citlivý kluk, mohlo by mu to dost ublížit – mohl by se cítit dost zle z toho, že se KVŮLI NĚMU někdo „řeže“, jak ty říkáš. Představ si sebe v jeho situaci – jak bys reagovala? I kdyby tě nechtěl za svoji slečnu, ale byl prostě jen moc hodný a citlivý, mohl by cítit jakousi povinnost, odpovědnost za tvoje neštěstí, a mohla by ses dočkat i nějakého vztahu ze soucitu, což není zrovna to pravé ořechové…

Za mě – něco zkus, ale když to nevyjde, tak jdi dál. A takto laděný dopis určitě ne ;)

anonym

Milá Báro, podle toho, jak jsi napsala otázku a nechala nás nahlédnout prostřednictvím svého dopisu do svého nitra, to chápu tak, že od nás čekáš souhlas s tím, že děláš dobře a obdiv nad tím, jak jsi veškeré své city dokázala vypsat do svého dílka.
Děvče, děláš mi skutečně velkou starost. Ať si tu píše kdokoliv cokoliv – takhle city nefungují.
City, a k nim jako jeden z nejsilnějších citů patří láska, ale také lhostejnost a nenávist, se nedají ničím a na nikom vynutit. Někdy k nim může člověk dozrát. Prostě si najednou může uvědomit, že mu na osobě, kterou denně vídá, nesmírně záleží.
Pokud chceš svého Pavla oslovit, tak to udělej. Bez civění, bez hraní si na něco, čemu ani Ty sama pořádně nerozumíš. Zeptej se ho přímo, zda by se s Tebou nechtěl setkávat i mimo školu. Domluvte se, kam si spolu zajdete, abyste si mohli promluvit. Klidně mu řekni, že už ho máš dlouho ráda. Jenom mu nic nepiš. Pokud Ti Pavel řekne, že nemáš šanci, tak to přijmi.
Žádný dopis mu nedávej. Zvlášť ne takový, kde se přiznáváš k sebepoškozování. Mimochodem, co na to říkají Tví rodiče? Něco takového dělat moje dcera, tak by se nemusela sebepoškozovat sama. Seřezala bych ji jak nezralé žito. Zohavovat se kvůli komukoliv, to je pořádně hloupý nápad.
Baruško, nejsem schopná ze Tvého dopisu zjistit, zda svého Pavla opravdu tolik miluješ. Spíš se mi zdá, že sis na něm vytvořila závislost. A to by nebylo dobře.
Školní lásky by měly být hravé, něžné a měly by být pro celý zbytek života milou vzpomínkou.
Dopis si schovej. Za pár let se zasměješ tomu, jak jsi byla naivní. Rozhodně ho nedávej Pavlovi a nedávej ho číst ani kamarádkám. Vyzradila bys v něm spoustu věcí, u kterých bude lépe, když si je necháš pro sebe. Nikdy netušíš, kdo v budoucnu může Tvé důvěry zneužít.

pusinka50

Za nic na světě mu nedávej přečíst tento dopis. proč se tak ponižuješ? A navíc před klukem, který o tebe evidentně nestojí? Kdyby o tebe stál, už by ti to dávno řekl. Upnula jsi se na chiméru, upnula jsi se ke svým představám. Ale takhle to ve vztahu nefunguje. Po přečtení toho dopisu tě jakýkoliv kluk hned odmrští. Sebepoškozování je psychická nemoc, je to známka té nejslabější slabosti. Musíš získat úctu kluka, o kterého stojíš. Tím dopisem žebráš o lásku. To je špatně. Kluk si tě musí a má vážit a ne tě litovat. Před klukem je třeba se tvářit jako „mírně“ nedostupná, aby mohl o tebe bojovat a mít pocit, že tě „ulovil“, muži jsou lovci a co se jim levně nabízí, o to nestojí. Neponižuj se nikdy před mužem. Musíš znát vlastní hodnotu, což ty evidentně neznáš a kluci hledají sebevědomé jednání a ne jednání nějaké "psychicky nevyrovnané chudinky a jestli chceš získat jeho lítost, tak to je špatně, musíš získat klukovu úctu k tomu ,jaká jsi a jak se chováš, pro tvé názory a životní postoj atd. Nedávej mu ten dopis, nic tím nezískáš, jen se ztrapníš, opravdu…

pizlicka

psát klukovi,ze ses kvuli nemu rezala????kles­neš,ani nevis jak.bude si myslet,ze jsi nevyrovnaná osoba a bude se ti vyhybat uplne.neodhaluj sve nitro nekomu,kdo rekne NE.naopak,tvar se,ze kdyz rekl ne,ze jsi rada,zes to zkusila a ze o nic nejde.a psat mu,zes mela jine vztahy,i kdyz jsi milovala jeho???bude te mit za děvku.

Drap

Otázka je jaká ? Máme ti k tomu přijít tleskat ?

anonym

Když řekne „Ne“, tak je zbytečné mu cokoliv dávat a říkat, popřípadě psát, kdyby se jenom přece nad tebou smiloval a na základě toho dopisu s tebou začal randit, tak by to podle mne stejně nemělo dlouhého trvání, ono na lásku jsou potřeba dva.

Katusa

Nevěš hlavu, třeba to všechno dopadne dobře! Znám to totiž z vlastní zkušenosti. Jinak dopis máš moc hezky napsaný, řekla bych, že když mu ho zkusíš dát, nic nezkazíš, bude jen na něm, jestli si ho přečte nebo ne. A i když tě teď odmítne, nezoufej, třebas do toho vztahu časem dospěje a ty se dočkáš, a když ne, život půjde dál a určitě najdeš časem někoho nového. Přeju hodně štěstí