Nwmmm

Domutoval jsem, nebo ne?

Na tohle jsem se už ptal, ale nikdo neodpověděl, tak se ptám znova. Je mi 15 let, mutuju už asi rok a mám problém, že když mluvím s lidma třeba, tak mluvím takovým tím mutačním dětským hlasem, ale sám pro sebe si dokážu mluvit v pohodě plynule tím hlubokým. Domutoval jsem a jen si musím zvyknout mluvit tím s lidma nebo stále mutuju? Tím mutačním nemůžu mluvit vůbec nahlas a kdyz je nekde hluk, tak ani na metr mě nikdo neslyší.

Prosím, aby víc lidí napsalo svůj názor.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se mrknout do archivu – 10 otázek na toto téma, snad se dovíte víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=mutov%C3%A1n%C­3%AD

Neslyším váš hlas. Zřejmě jste ještě neskončil, hlas se zcela neusadil.. Existují

"tři fáze mutace

První fáze – delší mluvení je dospívajícímu jedinci na obtíž, rychle zahřipne.

Druhá fáze – nastává po roku, hlas se těžce ovládá, přeskakuje. Někdy může toto období trvat jen jednu noc.

Třetí fáze – hlas se upravuje do své konečné podoby ještě asi 2 roky. Získává větší rozsah, intenzitu i výraznejší barvu."

https://www.mo­drykonik.cz/zdra­vi/mutace/

Další odpovědi
elkon

Navštiv foniatra, myslím, že mutování rok netrvá. Může to být i psychika.