annas

Domníváte se, že úspěch odhalí nejhorší vlastnosti člověka, zatímco pád ty nejlepší?

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí“, vyslovil Albert Einstein.

Doplňuji:
Francis George Abbott (25. června 1887 – 31 ledna 1995, americký divadelní producent a režisér, dramatik, scenárista a filmový režisér a producent reagoval (moje otázka) na výrok A. Einsteina.

Nejlepší odpověď
fcoop

Asi se to nedá zredukovat na +,nebo – .
Jsou situace,stavy,kdy se pozná,podle reakcí,co je každý zač.
Určitě existuje možnost být úspěšný a „stát za něco“.

Další odpovědi
Andělé

Určitě. Já si myslím,že obecně jakýkoli úspěch,je tvrdá,vydřená cesta. Ze zdola se toužíme vyhrabat a na cestě se v nás probouzejí a rozvíjejí ty nejlepší vlastnosti,lid­skost.Vydáváme ze sebe co můžeme,snažíme se,učíme. Máme motivaci a touhu. Dle mého je to cenné období,které má pro nás hluboký význam. Roste naše duše.
Naproti tomu už dosažený úspěch,nás většinou nemotivuje k dašímu růstu,protože je nám vcelku dobře. „Nic nás netlačí“ a tak stojíme na místě. A tj.krůček,jak sklouznout opět dolů. Bohužel si můžeme prohlubovat ty nejhorší vlastnosti,stát se „studenými“,po­vrchními,snob­skými a myslet jen na sebe.
Záleží samozřejmě na osobnosti člověka,né každý ze shora padá dolů. Je potřeba zůstat tací,jací jsme a být vnímavý k sobě,i ke svému okolí…

Illines

No ,rekla bych ze,neco na tom je.Uspech se jen tak lehce neziskava , musi se pro uspech vytrvat ,ale kdo neni vytrvaly jde treba i nekalymi cestami a tam se ten dotycny projevi.Zatim ten ktery, uz uspechu dostal poctive ,vetsinou pro mnohe neni pohodlny ,ale jeho odkaz zustava.Tak to vidim ja.

Drap

Nedá se to vždy paušalizovat. Ze zkušeností ze svého okolí vím, že dost často to platá, ale i opačné postřehy nejsou vzácností.

briketka10

já kvůli povýšení a úspěchu byla tak nepohodlná spolupracovnicím /závist/ až jsem sama dala výpověď, někdy to tedy nemusí být pravda, když se o svůj úspěch přičiníte pílí a vzděláním, ženský kolektiv je v tom nejhorší, nadělá hromadu chyb, neposlouchá šéfa, klevetí, pomlouvá, moc toho nenadělá a když jo tak někdy jen naoko a připisuje si zásluhy..svou funkci jsem předala spolupracovnici o které si to ostatní ani nemyslely, že by ji mohla převzít..
když jste dole málokdo Vám pomůže..