Disraeli

Mají rodiče mezi svými dětmi oblíbence?

Ať už to posuzujete z vlastní zkušenosti, z okolí nebo podle mínění.
Máte vy jako rodiče svého oblíbence?

Podle vědců má většina rodičů oblíbené dítě (přestože by to samozřejmě kolikrát nepřiznali).

Nejlepší odpověď
Filip84

Já ještě dětskou verbež nemám, das Kommt, časem. Ale z vlastní zkušenosti, i z toho, co vidím, slyším, a tak vůbec: rozhodně!

Zamyslete se nad tím: dokážete milovat někoho na povel? A když milujete, milujete každého stejně? Asi ne.

Pak záleží na vnímavosti toho kterého jedince, a na soudnosti, sebekritice a vůbec celkových osobnostních vlastnostech toho, kdo miluje – zde rodiče, zda to vůbec ten „méně“ milovaný pocítí, a jak.

Ale uvážíme-li, že je odhadováno, že pouze 2% dětí se u nás dostane takové láskyplné výchovy a péče, jakou by měly mít, aby z nich vyrostla po všech stránkách zdravá osobnost, výsledek si, asi, každý dosadí sám.

Další odpovědi
Gus_Fring

Pokud ano, tak to nejsou správní rodiče. Výjimkou ovšem je, pokud mají pouze jedno dítě. :)

Kazatel

Jistě, většinou je to ten nejmladší spratek, kvůli kterému se musejí ti starší omezit.

Disraeli

Gus_Fring… a proč by ne? Neznamená to, že by ty ostatní neměli rádi nebo je snad zanedbávali. Akorát tomu jednomu třeba trochu nadržují, je to takový „mazánek“, víc mu/jí věří, víc se na něj/ni spoléhají a vkládají do něj naděje..

Gus_Fring

Myslím si, že by měli všem měřit stejným metrem a věřit a vkládat do všech stejné naděje. Ale teď když nad tím přemýšlím, tak v mé rodině tomu taky tak vlastně bylo. Každý z rodičů či prarodičů nadržoval, opravdu jen minimálně, ale za určitých situacích nápadně, jednomu z nás. Takže těžko říct. Ale je důležité říct, že to byl jen můj pohled.

Filip84

Gus_Fring: Bez urážky, jsi naivní.

Samozřejmě, že by to tak mělo být. Lidé vůbec mají rádi různé theorie, thesis, čím nabubřelejší, čím více to lze okecat, a čím vzdělaněji to působí, tím lépe.

Jenže, ani lidský život, ani život společnosti, se neřídí tím, co někde někdy vymyslela, a pak napsala, nebo řekla, nějaká prasečí hlava.

Většina lidí si ani nedá tu „práci“ s tím, aby to alespoň vypadalo, že to je nastejno. Ta „honorace“ si s tím, sice, tu práci dá, ale bude to reálná práce – prostě „podle možností každého soudruha“, že, a proto bude mít i reálné výsledky.

Pokud jsi vnímavý, stejně to poznáš.