Avatar uživatele
Zlatý

Domníváte se, že by mohla účinná snaha masivně obcházet pravidla Účtenkovky dopad na samotnou její existenci?

Není to víc než pár týdnů, co byl oficiálně spuštěn server bazaructenek.cz.

Jeho základní myšlenka je velmi jednoduchá, poskytnout nástroj k obcházení pravidla o maximálním počtu jedné účtenky jednoho podnikatele registrovatelné jedním uživatelem (1-1-1).

Může se to zdát jako bezvýznamné nic, které na provoz hry nebude mít žádný vliv, ale posuďte konkrétní případy lidí, kteří takový systém používají. Zpravidla jsou to prodavačky v supermarketech nebo trafikách. Pokud si doklad nevezmete, ony místo aby jej vyhodily, jednoduše jej zaregistrují na bazaructenek.cz. Nemohou je registrovat přímo do hry, protože by takto mohly vložit jedinou účtenku denně, ale díky bazaru mohou registrovat do hry všechny a výrazně zvyšovat svou pravděpodobnost výhry díky stovkám i tisícům registrovaných účtenek denně.

Přesto, že systém běží jen chvíli, už pomohl několika málo uživatelům takto vyměnit skoro 60 tis. účtenek, které tak úspěšně dostali do hry bez ohledu na pravidlo 1-1-1 přes které by jinak neprošly.

Může to mít vliv na změnu pravidel Účtenkovky nebo její zánik? Fakt že určitý uživatel získává opravdu výraznou výhodu která je dána prakticky jen tím zda používá nebo nepoužívá tento výměnný systém. A pokud ano, jakým způsobem byste pravidla Účtenkovky změnili, aby dokázala tomuto novému triku čelit. Dojde nakonec až na tu uzákoněnou povinnost vzít si účtenku, která de facto řeší nejen problém vytvořený obcházením pravidla 1-1-1 ale v podstatě i problém, který měla řešit samotná účtenkovka?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jiná

Myslím, že to je prašť jako uhoď, smyslem účtenkovky je aby zákazník účtenky vyžadoval a podnikatel plnil státní kasu daněmi. Myslím, že zřizovateli je srdečně jedno, kdo ty účtenky vrhne do hry. Počet a hodnota výher zůstává stále stejná. Já jsem se zúčastnil jenom prvního kola a pak jsem se na to vykašlal. Ani mi nešlo zaregistrovat se a luštit milimetrové alfanumerické kódy pomocí lupy mě velice rychle přestalo bavit. Navíc je to časově docela náročné. Ať si celou účtenkovku strčí někam.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Jiná

Nemá to vliv. Ten bazar je jen pohodlnější varianta výměny která jinek probíhá v několika FB skupinách.

Pořadatelům dokonce nevadil ani podnikatel, který účelově generoval na výměnu účtenky za 0.01 Kč - tedy zaokrouhleněza nulu.

Problémy ale možná účtenkovce zasadí nová změna zákona, která vymaže potřebu DIČ.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jiná

Myslím, že podstatný je smysl účtenkovky a tím není, aby kdokoliv vyhrával, ale aby lidé plnily systém účtenkami. Z pohledu zřizovatele je tedy úplně jedno kdo je tam "nahází". Jinou otázkou je jak se k tomu postaví zřizovatel s ohledem na tlak z venčí. A to opravdu nevím. Může změnit pravidla nebo to třeba i úplně zrušit.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 659
Zlatý marci1 360
Zlatý gecco 308
Zlatý annas 300
Zlatý mosoj 278
Zlatý hanulka11 271
Zlatý Kepler 242
Zlatý briketka10 180
Zlatý ivzez 179
Zlatý Lamalam 146

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.