Zvědavý

Domluvil bych se v Itálii španělsky a na naopak ??

..ve Španělsky italsky ?? A jak je to s francouzštinou ? je taky podobná alespoň jednomu s těch dvou jazyků ??

Nejlepší odpověď
mojitek

tak v základních pojmech ano-číslovky mají podobné a celkem i dost slov.Ale samozřejmě záleží na iq dotyčného člověka ,pokud španěl nepochopí ,že gracie znamená gracias(děkuju) nebo prego je zase por favor(prosím) tak nebude rozumět ničemu.Je to asi jako čeština-polština.
Doplňuji:
francouština není moc podobná,možná pár slov,to ano,ale jinak ne.

Další odpovědi
Kelt

Italština , francouzština a španělština patří mezi románské jazyky. , které mají základy v latině. Samozřejmě , že mají něco podobného, gramatika a mnoho slov je podobných.

mojitek

Španěl se s francouzem ani italem prostě nedorozumí.To je asi jako kdyby se měl domluvit maďar s finem. Nechápu logiku známkování