jakho

Domluva v USA

zajímá mě jestli bych se v USA dorozuměl britskou angličtinou?

Odpovědi
anetadela1

Určitě. Není to moc rozdílné, ani byste to nepostřehnul, že se mluví am. angličtinou.
Možná bych to srovnala jako když na vás mluví slovák.

faktor82

Dorozuměl. Nerozuměl bys asi některým slangovým výrazům, to je ovšem podobné jako Čech a Moravák.

Nuk nuk

Určitě se domluvíte. Američané vesměs britské angličtině rozumí, sice exituje určitá skupina výrazů, které mohou mít v USA jiný význam nebo výslovnost než v UK, ale rozumět Vám budou. Maximálně Vás budou neustále upozorňovat, že mluvíte moc britsky.
Horší to bude pro Vás, Vám může chvilku trvat, než porozumíte jejich dialektu.

Wareg

Rozdíl mezi Britskou a US angličtinou je minimální. Na některé věci mají různé názvy, ale vzájemně se určitě pochopí. Americká angličtina je alespoň pro mě srozumitelnější a lépe se poslouchá, než Britská. Rozdíl mezi GB a US ang. je opravdu asi jako mezi ČR a Slovenskem = bezproblémová domluva. Někdy se ovšem může stát, že se v USA na člověka mluvícího Britskou angličtinou mohou dívat poněkud „shora“.