rumulas

Domácí wifi síť

Chci se zeptat na postup jak zapojit svojí vlastní wifi síť. Momentálně jsem připojen přes kabel a mám swich na kterém je připojen dálší pc, chtěl bych v celém bytě wifi a zárověn možnost nechat oba počítače připojené přes kabel. Může mi zde někdo napsat návod jak zapojit wifi ?

Nejlepší odpověď
Funna

se switchem si domácí síť nepořídíš…mušíš si koupit wifi router, který zapojíš místo switche…router také má utčitý počet „zdířek“ (záleží na typu) pro připojení kabelu, takže PC budou pořád na „drátě“, ale mimo to ještě vysílá wifi signál, na který se můžeš bezdrátově napojit…a nezapomeň si ho zaheslovat…

Další odpovědi
cochee

To je málo informací – co to znamená „další“ PC, kde je zapojen ten první? Switch má smysl jen v případě, že ISP poskytuje více IP adres – není ten switch náhodou router? Pokud je, buď ad Funa jej vyměnit za wifi router anebo připojit wifi router, či jednodušší variantu téhož – wifi switch nebo prosté AP, za něj. Což je nevýhodné, dva přístroje zbytečně žerou elektřinu.