Avatar uživatele
bolak

Domácí vězení za vraždu je docela síla, co vy si o tom myslíte?

http://zpravy­.idnes.cz/pis­torius-byl-po-roce-propusten-z-vezeni-f1q-/zahranicni.as­px?c=A151020_061027_zah­ranicni_san

A stříleli byste taky skrz dveře na lupiče, kterého nevidíte, když víte že v domě je ještě vaše drahá polovička, a ty dveře jsou od koupelny? A to bez jakýchkoliv otázek, jako třeba „miláčku, nejsi náhodou v koupelně?“, prostě hned ra-ta-ta-ta-ta?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Nepřísluší mi posuzovat vinu ani trest. A v mém bytě je situace jiná než u něj, takže i má odpověď by byla irelevantní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

záleželo by na tý drahý polovičce- kdyby byla milá, tak bych možná hned nestřílel, ale kdyby to byla nějaká svi*ně, tak „miláčku, nejsi náhodou v koupelně?“- a pak hned ra-ta-ta-ta-ta!
Pistoriusovi se asi nabízí zcela nová profese a možná to tak trochu i chtěl, protože sportovci brzo stárnou a teď, když už se poznal s Radovanem K. a i s vražděním, tak možná …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

zjentek: každopádně měl by se nechat aspoň přejmenovat na pistolius

před 3104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

;) … jo a krejčíř je ten, kdo dává zakázky krejčímu

před 3104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

setapouch: nevaž se, odvaž se

před 3104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Asi takhle: starší myslivci mě vždycky poučovali „nikdy nestřílej na něco, co bezpečně nerozeznáš“. Ale nemůžu říct, jak bych reagoval v takové situaci, když jsem v ní nikdy nebyl.

Obecně řečeno, domácí vězení za smrt mi přijde málo. Ale nezajímal jsem se o ten případ, neznám polehčující okolnosti, rozsudek ani zdůvodnění rozsudku.

před 3104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ale určitě bys aspoň zavolal „haló, kdo je tam?“ (když víš že by tam mohla bejt tvoje manželka), než bys začal pálit, nebo ne?

před 3104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Tím zavoláním můžeš prozradit svou pozici. Když manželka odpoví, prozradí svou pozici. Navíc, pokud by útočník zjistil, že je daleko ode mne, mohl by se zaměřit na ni. Obojí znamená ztrátu taktické výhody a ohrožení jejího i tvého života.

Pevně doufám, že se do takové situace nikdy nedostanu, ale priorita je pro mne život a zdraví mých blízkých a moje. Snažil bych se ji tedy vyřešit tak, abych je neohrozil. Takhle, v klidu od počítače, můžu říct, že bych raději riskoval život svůj než život blízkých.

Spokojen? :)

před 3104 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek