Eliiis

Domácí úkol na fyziku

Kde na silnici se můžeme potkat s modrou odrazkou? Jak to že tu odrazku vidím ze všech směrů?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odpovím ti jen na část otázky, protože druhou nevím.
Na mostech, značí to, že zde se může tvořit náledí více než na silnici samotné.

Další odpovědi
mosoj

Jenom doplňím. Určitě ne ze zadu. Povrch odrazky je tvořen mikroskopickými hranolky nebo kuličkami ( novější technologie) které zajišťují odraz světla téměř do 180 stupňů.

Rychlejší tvorba námrazy na mostě než na silnici je zapříčiněna tím, že most snáze a rychleji promrzne než silnice. Silnice je chráněná ze spodní strany a zahřívána zemským teplem.